Život definuje pouze množství štěstí jedince, nic víc neexistuje

Následující text považuji za absolutní pravdu. Pokud s tím nesouhlasíte, zanechte mi prosím komentář, rád si o tom popovídám.

Pro každého pojem štěstí znamená něco úplně jiného

Život definuje pouze štěstí

Co tím myslím? Tak například následující:

 • Štěstí je se narodit v příznivé době, i když to není nutnost. Například, kdyby se narodil Steve Jobs o 10 let dříve či později, nic jako Apple bychom neznali a on by nebyl technologická ikona (v životě Jobse bylo docela dost náhod, například seznámil se s Wozniakem, škola ho nudila a tak se přihlásil na předmět kaligrafie, která se jinde neučila, jeho „sousedem“, byl William Redington Hewlett, v Xeroxu v té době pracovali ignoranti, kteří mohli za to, že s Gatesem defakto okopírovali jejich nápady, jako byla třeba myš a grafické prostředí, atd. atd. atd.).
 • Štěstí je se narodit do správné rodiny, která vás nasměřuje tam kam je to potřeba. A je jedno, jestli tím myslíte bohatou rodinu, pečující rodinu, nebo třeba rodinu ve které vás bijí, viz. Czech Made Man.
 • Štěstí je se narodit inteligentní. Ne každý má to štěstí. Konec konců, štěstí je už jen to, že máte mentální sílu na něčem pracovat.
 • Štěstí je narodit se krásným. Hezcí lidé to mají v životě mnohem lehčí. A opět i ošklivý lidé se mohou prosadit, nicméně bude je to stát mnohem více sil.
 • Štěstí je rodit se s krásným hlasem a uvědomit si, že ho máte (krásným příkladem je aktuálně třeba Justin Bieber – bez ohledu na to, jestli ho máte rádi nebo ne, je to hezký člověk a má pěkný hlas = polovina úspěchu).
 • Štěstí je narodit se zdraví. Samozřejmě, že to opět neplatí vždy, viz. Nick Vujicic (nemá ruce ani nohy), který díky nábožensky orientované rodině nakonec našel smysl svého života v pomáhání druhým podobně postiženým lidem.
 • Štěstí je o potkání těch správných lidí. Někdo má to štěstí, že potká někoho kdo ho ať už vědomě, či nevědomě katapultuje do jiného (toho správného) světa.
 • Štěstí je narodit se ve správném místě. Narodit se v ČR je docela štěstí. Relativně svobodná země, bez nebezpečných zvířat, s příznivým klimatem, daleko od moře (v budoucnu bydlet u moře žádná výhra nebude). Ti šťastní však budou těžit jakéhokoliv prostředí, třeba tak, že začnou projektovat podmořská města, vymyslí levné a jednoduché odsolování mořské vody apod. Tak či tak, pro poklidný život je ČR více než dobrá země.
 • Štěstí je umět vytěžit něco z nabízejících se příležitostí, pozitivních či negativních. Jsou negativisté, kteří vidí jen to špatné a nikdy to pozitivní.
 • Štěstí je ráno se probudit.
 • Štěstí je, že se večer vrátíte domů.
 • Štěstí je, že jsem před nějakou dobou napsal jeden opravdu hloupý článek, který mi do dnešního dne vydělal několik desítek tisíc korun. Vyhledávače prostě z nějakého prapodivného důvodu si tento článek oblíbily, i když jeho podobné kopie jsou na internetu ve stovkách.

Na závěr bych chtěl uvést, že pro každého pojem štěstí znamená něco úplně jiného. Pro chudého mentálně postiženého člověka bude štěstí mít zcela jiný význam, než pro znuděného zdravého jedince, který se narodil do rodiny multi-miliardářů. Krásným příkladem je dyslektik Richard Branson, který narodit se do normální rodiny, tak nemá šanci se dostat tam, kam se dostal s podporou své rodiny. Jako druhý protipříklad příklad uvedu bratra manželky , který v mládí měl nádor na mozku, po jehož odstranění, i s ohledem na okolní prostředí, klesla kvalita jeho života na nulu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..