Akrylátové vany nekupujte, jsou příšerné

Následující text vychází z osobní zkušenosti, tak snad to bude pro někoho přínosné čtení.

Akrylátová vana má pár pozitiv, ale více negativ. Mezi pozitiva patří lehkost a tím pádem snadná manipulace, mnohem zajímavější tvary než u van z ostatních materiálů a pak také cena. Tím výčet východ končí. Pak následují samé nevýhody. Jako největší problém vidím křehkost vany. Vanu se mi totiž i přes veškerou snahu nepodařilo nepoškrábat. Škrábance sice jdou opravit, ale kdo by se s tím chtěl opravovat, že. Zejména pak když se vám podaří udělat větší škrábanec, případně celou díru. Další problém akrylátových van jsou tepelně izolační vlastnosti. Ok, vodu sice udrží déle teplou, ale zase vás bude studit zadek, protože co, akrylát špatně vede teplo, tudíž místa, ze kterých zadkem vytlačíte vodu budou studená. Tohle je opravdu nepříjemná vlastnost. Dalším problémem je elastičnost vany. Totiž když se v ní pořádně roztáhnete do stran, tak se začne roztahovat s vámi. Pokud si rádi hovíte ve vaně dva, tak máte problém. Pak také nejde na vaně tak dobře stát, jako na ocelové vaně, což je čas od času potřeba. Samotná instalace nožiček je docela psycho. Bez aku vrtačky nožičky neuchytíte. Osobně jsem si dodatečně ještě navrtal navíc díry na další šrouby pro uchycení nožiček, protože mi to připadalo docela fórové řešení, ale to zas takový problém není.

Takže vás upřímně varuji před koupí akrylátových van. Možná ještě kdybyste si koupili zesílenou akrylátovou vanu, tak možná by se o ní dalo uvažovat, ale osobně už nikdy více. Byla chyba dát si poradit od prodavače.

2 komentáře u „Akrylátové vany nekupujte, jsou příšerné“

  1. Tak tady fakt zalezi na kvalite a timpadem i cene. Nachylnejsi na poksrabani vany jsou ale doma zatim zadna traga a to si extra pozor nedavame. Ale co se tyka stability a nejakeho pohybu tka uplne bezproblemu…chce to ale silnejsi steny a dobre zabudovat:)

  2. Mně by velmi zájímalo, z jakého důvodu anebo z čeho časem vznikají uvnitř akrylátové vany „hnědé skvrny“. Blíže tento „fenomém“ specifikovat nehodlám, ale upozorňuji, že jsem se nesetkal s akrylátovou vanou (napříč cenovou škálou), v které by tyto skvrny nikdy nevznikly a že už jsem těch používaných viděl. Nikdo (ani internet) mně tento nešvar akryl. van nechce vysvětlit. Naopak, internet se tváří, že toto „PRAVIDLO“ akryl. van neexistuje. A to mě dost děsí. A mělo by to děsit především neznalé spotřebitele, dychtící po „moderní“ vaně. F. Palička

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..