Vše je jen ve vaší hlavě

Vše co znáte, co si myslíte, jak se cítíte, jak jednáte, jak přemýšlíte vše se odráží ve vašem fyzickém těle. Konečně doktoři pochopili, že vaše myšlenky dokáží vaše tělo uzdravit stejně tak i zabít.

Psychoneuroimunologie

Proto vznikla nová vědní disciplína nazvaná psychoneuroimunologie, která se zabývá vlivem psychiky na iminutní systém člověka. V zásadě se nejedená o nic nového, protože psychologové i doktoři znají a  v praxi používají např. tzv. placebo efekt, který využívá vaší víry v léčivé účinky léků. Lékaři vědí, že občas k nim lidi chodí se smyšlenými nemocemi, které se nejlépe léčí například vitamíny, vydávanými třeba za nové antibiotikum. Po tom, co sníte „lék“ se vám ve většíně případů uleví. Síla podvědomí je extrémní.

Věř a víra tvá tě uzdraví

Výše uvedený biblický citát všichni moc dobře znáte.  Přestože nejsem věřící, věřím tomuto citátu víc než čemukoliv jinému. Pokud totiž budete něčemu skutečně věřit, dosáhnete všeho čeho jen budete chtít, mozek vám to zkrátka zařídí. Tamara Cenková nám na přednáškách psychologie vždy říkala (v MLP Praha), že to co chcete je nejlépe nějak vyfotit a vystavit si to místě, kde se často vyskytujete, třeba na psacím stole. Pokud to budete skutečně chtít, budete-li po tom toužit, dostanete to. Vaše podvědomí vám to zařídí. Zde jsem si vzpoměl na jednu radu o efektivní práci. Pokud řešíte nějaký náročný problém, je dobré si ho před spaním představit a třeba si o něm chvilku popřemýšlet. Mozek se bude během spánku snažit tento problém vyřešit. Ne nadarmo se říká, ráno moudřejší večera.

Naprogramujte se

Mozek je nesmírně výkonný počítač, který ještě hodně dlouho žádný klasický počítač nepředčí. Vzhledem k této skutečnosti, zkuste někdy sami sebe naprogramovat. Zkuste si třeba ráno říct „dnešní den bude fajn“ a v duchu si představte, jak tento nastávající den bude příjemný a jak asi bude probíhat. Uvidíte, že pokud budete chtít, prožijete pěkný den i když vás potká pár problémů. Vy je všechny zvládnete. Prožít pěkný den však vyžaduje určitou formu nadhledu, bez kterého asi daleko nedojdete, protože pokud jste cholerik, pak vám ani hodinová ranní meditace o krásně prožitém dnu nepomůže. Jedině, že by jste si neustále opakovali „jsem v klidu, jsem v klidu“.

Sebeprogramování se odborně nazývá Neurolingvistické programování. Nevědomky ho používáme všichni jen o tom nevíme. Například, když řeknete „to si stejně nezapamatuju“, pak věřte, že si to nezapamatujete, protože mozek dostal pokyn a podle toho jedná.

Definice dle Wikipedie:

Neuro-lingvistické programování (NLP) je modelem interpersonální komunikace a alternativním přístupem k psychoterapii. Je založeno na studii jazyka, komunikace a změn osobnosti. Neuro-lingvistické programování je souborem technik, axiomů a názorů, které se používají zejména jako přístup k osobnímu rozvoji. Je založeno na myšlence, že mysl, tělo a jazyk spolu komunikují a vytvářejí vnímání světa každého člověka a že tyto představy spolu s chováním mohou být změněny použitím různých technik.

Na toto téma by se dalo mluvit hodiny a to není můj cíl. Cílem tohoto článku je rada „Vše jen jen ve vaší hlavě“. Zkuste si na to někdy vzpomenout, když si budete myslet, že něco nezvládnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..