Facebook, nemám ho rád, ale …

  … jedno se mu musí nechat, je tam spousty lidí, což je jeho velká výhoda. To ostatní jsou jen nevýhody. Stupidní ovládání, obsahuje spousty chyb, neflexibilní atd., všichni to znáte. Na druhou stranu, to že tam je tolik lidí, dává Facebooku velkou sílu. Prohrábnul jsem svou paměť a přišel na pár jmen kamarádů, které jsem už dlouho neviděl a ejhle, oni jsou tu. To mě velmi potěšilo.

 Opomenu-li obrovskou zneužitelnost sociálních sítí, na kterou každý z nás může dojet, což se pár lidem již určitě stalo, tak tyto sítě dávají vztahům mezi lidmi nový rozměr. V dávných dobách kamenných se různá kamarádství špatně udržovala. Dnes si stačí, kamaráda přidal mezi kamarády na Facebooku a je vystaráno. A to se mi líbí.

 Hlavně pozor na citlivé osobní údaje. Někde jsem zaslechl pravidlo, které by mohlo platit i zde. Znělo zhruba takhle „Na internetu se nebav o ničem, co bys nebyl ochoten zakřičet v místní hospodě“. Je na tom kus pravdy. Už jen z toho co na FC děláte, se dá sestavit Váš osobnostní profil a toho se dá krásně zneužít. Teď to nemyslím tak, že by váš kamarád něco o vás z profilu zjistil, protože ten to už stejně nejspíš asi ví, ale protože se na FC specializují různí detektivové, marketingový specialisti, personalisti, hackeři apod. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..