Třetí český PayPerPost se jmenuje PayPost.cz a přináší pár zajímavých novinek

Už je to cca měsíc a kousek, co byl do ostrého provozu zapojen nový PayPerPost systém s názvem PayPost.cz. Pro neznalé, PayPerPost je postavený na placených článcích. Inzerent potřebuje reklamu, návštěvníky, nebo třeba zlepšit SEO, tak si zaplatí blogery na napsání a publikaci článků na webech blogerů. To vše se většinou děje přes nějakého prostředníka, který si bere několik procent provizi.

PayPost.cz, třetí drzoun, nebo nový lepší PPP?

Jakožto aktivní bloger zapojený do Plácly a KupČlánku mohu směle říci, že se těmto webům zrovna moc nedaří. Nejlépe je na tom asi Plácla, která mě relativně pravidelně zásobuje novými nabídkami na psaní článků. Bohužel, jak jsem již několikrát na tomto blogu napsal, je Plácla poměrně zkostnatělý systém, na kterém by chtělo zapracovat. Ale co, několik tisíc korun za měsíc za psaní článků, byť s často nepromyšleným zadáním od inzerentů, je fajn přivýdělek. Druhý PPP systém KupČlánek je relativně nový a rozhodně ambiciózní projekt. Přinesl několik nových vychytávek, které Plácle velmi chybí. Je možné komunikovat s inzerenty, psát články bez nutnosti mít vlastní web apod. Bohužel zatím v systému není moc nabídek na psaní. Za cca měsíc se mi podařilo pro KupČlánek napsat jen jeden článek, za cenu podobnou průměru na Plácle. Je tedy nasnadě otázka, bude PayPost lepší nebo ne? No, uvidíme.

Zajímavosti systému PayPost.cz:

1 – Zajímavý affiliate program. Pokud někoho přivedete, budete z něj mít po dobu jeho aktivity neomezeně dlouho procenta z jeho práce. U Plácly to platí jen jeden rok. Mimo to, systém umí vygenerovat tabulku, kterou si šoupnete na své stránky, takže případní inzerenti ihned uvidí, kde se dají články koupit a kolik stojí. To výrazně usnadňuje konverzi.

2 – Web, který se dostane do systému je ručně schvalován.

3 – Vidíte, jaké blogy jsou v systému a kolik si účtují. To jsou velmi zajímavé údaje

4 – Můžete svůj blog více zviditelnit pomocí WebDeal bodů, nebo drobnou finanční částkou

5 – Inzerenti mají možnost sledovat historický vývoj ranků blogů

6 – Vše je jednoduché a přehledné, to velmi oceňují.

Ukázka formuláře

Lesk a bída PPP v ČR

Před cca třemi lety psaní tzv. PR článků bylo na vrcholu. Plácla tehdy denně zásobovala blogery desítkami nabídek a vše vypadalo slibně. Pak Google přišel se svou zoologickou zahradou a v tu ránu vypadlo ze hry odhadem 80% všech PR webů. Ono se není čemu divit, byly to často velmi nekvalitní blogy, které byly tzv. „Made For Plácla“. Od té doby mi připadá, že poptávka po článcích trochu upadla. Jednak je to dáno již zmíněnou Google zoologickou, která vymlátila hodně blogů. Dále tím, že za kvalitu se musí platit přeci jen trochu více, než 150,-Kč za normostranu, což stále inzerenti nechápou, načež se pak diví, že napsat 500 slov za 150,-Kč znamená přepnout mozek do režimu generování bezduchých vět, které to, co by se dalo shrnout v jedné větě, nesmyslně roztáhnou na celou A4. No a v neposlední řadě je to pak také tím, že přeživší blogy přeci jen nepatří mezi české TOP weby, na kterých by byl bůhví jak kvalitní obsah a měli vysokou návštěvnost, rozuměj 50.000 UIP a víc za měsíc. Takový web totiž nejde dělat po večerech s notebookem připojeným na hospodskou WiFi. Takže blogeři neprofesionálové si nemohou v našem malém českém internetu moc vyskakovat. O tom co je to kvalitní obsah, se prosím nesnažte přemýšlet. Stačí snad jen připomenout obsahové průjmy webů jako Novinky, iDnes apod., které čtenáře zásobují neustále stejnými nesmysly, které si autoři vymýšlí snad pod vlivem drog. Zejména jejich rady o zdraví a sexu jsou skutečně perličkou, kterou si občas pro pobavení stojí za to přečíst. Je škoda, že kvalita českých webů za posledních několik let velmi upadla. Kde jsou doby, kdy třeba pctuning.cz patřil mezi elitní české IT weby, nebo kdy časopis Psychologie obsahoval kvalitní články, které se daly číst.

Je velmi těžké provozovat PPP systém. PayPost.cz, propojený s diskuzním fórem WebDeal, který si pod svá křídla vzal odpadlíky, které Webtrh odvrhl, by teoreticky mohl mít šanci na život. Avšak, dle mého skromného názoru, aby PayPost mohl vydělávat zajímavé peníze, musí vystoupit ze svého mateřského diskuzního fóra a vykročit dál, do neprozkoumaných vod, kde se často čachtají mnohem tučnější a zajímavější kapříci. A v neposlední řadě musí také působit jako PPP evangelisti, kteří budou vzdělávat své ovečky, které se stále mají co učit.

3 komentáře u „Třetí český PayPerPost se jmenuje PayPost.cz a přináší pár zajímavých novinek“

  1. Pěkný článek, děkuji ti za něj.
    PayPost je jiný systém než ostatní, cílí jinam, což mnoho lidí nechápe. Nelze jej srovnávat s ostatními PPP systémy co do velikosti, protože má pravidla výrazně přísnější než konkurence.

    Proto je také očekáváno, že cena za článek bude výrazně vyšší. A v systému jsou i tací co si účtují 5000 Kč za článek.

  2. Paypost vypadá dobře. Snad se inzerenti umoudří a začnou platit za kvalitu. Je na čase 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..