Reakce na článek – Helpful Content Update

Toto je reakce, na článek Helpful Content Update Pavla Ungera. Docela jsem se rozepsal, tak jsem si řekl, že bych to hodil na svůj web, na který nemám poslední dobou moc času.

Moje reakce:

Já bych to tak úplně neviděl. Je potřeba tolik nepřeceňovat algoritmy strojového učení. Ty třeba nejsou schopny posoudit, co je správně a co ne, viz. váš bod – Fakticky správný obsah. A pokud se o to budou snažit, tak je to cesta do pekel, protože to co je dnes správně, zítra už nebude, takže by to bylo balancování na extrémně tenkém ledě a zároveň jistá forma nechtěné algoritmické cenzury.

Bod s originálním obsahem je také vlastně trochu mimo. Kdo proboha dnes vytváří originální obsah? Možná kreativci, e-shopy to určitě nejsou. Co tím chci říci, je to, že když dám něco hledat, vypadne mi často x tisíc výsledků, což jsou defakto duplicitní informace, ale to vlastně vůbec nevadí, protože až na padesátém „duplicitním“ webu můžu najít čitelný obsah, který mi dává smysl, jelikož autor má v hlavně mozek a má schopnost správně formulovat myšlenky, na rozdíl od těch ostatních, předchozích, SEO pře-optimalizovaných, často uvedených na prvních pozicích.

No a pokud Google zničí clickbait weby, ježit to budu rád. To zničí veškerý bulvár, což jsou dnes skoro všechny zpravodajské weby. … Hmm, je to blbost, to je jasný, každý chce bulvár, stejně jako čuňárny 🙂 To se ví, to je psychologie.

V neposlední řadě, Google musí vydělávat peníze. Proto on sám s Adsense porušuje všechno, co sám uvádí jako zakázané techniky viz. ty jejich nenápadné reklamy, co vypadají jako legitimní obsah webu, pop up reklamy aj. prasárny. A o peníze jde vždy na prvním místě. Googlu určitě, žije hlavně z reklamy.

Víte co by se měl Google naučit? Třeba to, co je článek samotný a ne jen jedno klíčové slovo třeba ve vaší patičce (TAG cloud). Často vůbec nechápe, že to jsou irelevantní informace, které jsou tam hlavně pro SEO, protože lidi to číst nebudou.
Nebo by se konečně mohl naučit češtinu. Pořád nerozumí tomu co hledám, i když má všechnu moji historii hledání v těch svých super databázích, které přeci ví všechno, že. No a stejně ví kulový a neumí správně dost často odpovědět, protože slovo Kladno je vlastně překlep a hledám slovo „kladný“, že, Gooooogle. I když někdy je fajn, že ten náš jazyk je pro okolní svět takový kód Navajo. Má to totiž své výhody.

Mimochodem, napadá mě ještě jedna věc. Co je vlastně špatného, na strojově generovaném obsahu? Řekl bych, že nic, pokud je to legitimní web a ne nějaký MFA web. Třeba web s daty o počasí má strojově generovaný obsah. A pokud vím, tak krátké zprávy v anglicky mluvených zpravodajských webech jsou generovány pomocí strojového učení. A to je špatně?

PS: Google strojovým učením pouze podkopává tvůrce webů a zneužívá jejich práce ve svých rychlých odpovědích, které občas zapříčiní to, že na zdrojový web vůbec nejdu, když zrovna nemám náladu se brodit často zcela zbytečnými perexy a jiným neužitečným obsahem článku, který nás vlastně Google donutil dělat, viz. délka článku musí být x normostran, i když odpověď se dá napsat do jedné věty. Dopadá to pak jako s moderními knihami, jejichž hlavní myšlenka je, když ne už na obalu, tak uvedena v úvodu knihy a ostatní je jen balast, aby to vypadalo dobře a hlavně jako kniha, ne jako lístek s poznámkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..