Úřady práce jsou k ničemu

Chci se s vámi podělit o otřesnou zkušenost s pracovním úřadem v Kladně. Předpokládám, že to bude podobné i jinde. Tedy slyšte.

Manželka po mateřské má problém se sháněním práce. Nemá se nám kdo starat o děti a tak je všechno na mě a manželce. Prarodiče ani z jedné strany absolutně nefungují a nikoho jiného nemáme. No ale jak už jsem uvedl, manželka má problém se sháněním práce. Tedy se přihlásila po rodičovské na pracovní úřad. Zde začala klasická úřednická šikana, kterou zná asi každý normální člověk. Budiž, říkáte si, ale kdyby to alespoň k něčemu bylo. S prací nám nepomohli. Každý inzerát, co manželka od nich na papíru obdržela o potencionální práci, obsahoval polovinu již neplatných inzerátů a stejně všechny mimo mísu. Dobře, jeli jsme si tedy po své lince, když pracák nebyl schopný pomoci se sháněním práce.

Problém nastal, když musela manželka na operaci s kolenem. Mimochodem v té době už bez jediné koruny ze strany pracáku. Jen to zdravotní pojištění platili. Tehdy došlo k tomu, že si musela kvůli pracáku brát nemocenskou, aby jí nehonili na úřad s berlemi. To je hrozná pitomost, co? Nemáte práci a musíte si brát nemocenskou. No co, jenže na konci nemocenské se u nás stavila kontrola. Ok, proč ne, i když je to padlé na hlavu, když od nich nemáme žádné příspěvky, výpomoc, či cokoliv jiného. Proč nás musí otravovat? No dobře, musí si vydělat na chleba. Problém byl v tom, že přišli, krátce zazvonili a než jsem vyběhl na chodbu, nikde nikdo. No a pár dnů na to dopis o tom, že manželka porušila povinnost být doma a že jí hodlají vyřadit z evidence. V té době měli na pracáku jediné štěstí, že se nejednalo o mě, protože bych tam vletěl a vynesl je v zubech. Doma jsme byli a to, že oni jen ťukli do zvonku a odešli, je od nich sprosté. Napsali jsme odvolání, ale to nepomohlo. Prostě jí vyřadili na půl roku z pracáku. Takže již teď už tak hodně zatížený rozpočet nám debilové z pracáku zatížili částkou 2.300 Kč za měsíc za pojištění. Podotýkám, že máme dvě malé děti. Jediný kdo teď vydělává jsem já.

Tedy, pěkně prosím, zrušme tyto nesmyslné instituce. Ušetří se hodně peněz. Stejně slušným pracujícím lidem nepomáhají, jen jim hází klacky pod nohy.

Jo a abych nezapomněl, manželka nikdy od doby co vystudovala, což už budou 2 desetiletí, nikdy od pracáku nic nechtěla. A já také. Je mi fakt na zvracení. Nic nechceme a oni nás i tak šikanují. Tohle je fakt sprostá šikana slušných lidí, kteří nic nechtějí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..