Motivace

Motivaci potřebuje asi úplně každý, jinak bychom neměli důvod něco dělat. Bohužel v dnešní době udržet si motivaci není nic lehkého. Vyžaduje to určitou slepost vůči okolí, které ne vždy člověka dokáže podpořit. Když o tom teď přemýšlím, tak mi došlo, že se člověk musí chovat tak trochu jako jeden, u nás v práci neoblíbený člověk, kterému můžete říkat, co chcete, ale stejně si bude tvrdit svoje, i když to v jeho případě bohužel není většinou pravda. I můj táta, který má již dobrých patnáct let vcelku úspěšnou firmu, je taky tak trochu slepý k okolí. On má prostě svou vizi a za tou si jde a je naprosto jedno, kdo mu co říká.

Můj táta měl a stále má vizi elektronických dokumentů (digitalizace, oživení dokumentů atd., ). Není to špatné, ale narovinu nic co by mě zajímalo. Já starý ajťák má přeci život už od 15 let v digitální podobě, takže mě skutečně nic jako propojování dokumentů hypertextovými odkazy opravdu nezajímalo, protože to a další už jsem dávno znal. Jenže táta, si na myšlence elektronizace dokumentů zařídil vynášející živnost http://www.energoservis.cz.

Bez této slepoty by nikdy nedosáhl svého cíle.

Ti ostatní bez potřebné „slepoty“ potřebují nejrůznější motivační knížky, kurzy a přísloví, jako jeden můj kamarád ze školy, který mi nedávno poslal odkaz na skupinu na Facebooku s názvem tvujzivot.cz. Sám jsem přečetl poměrně dost motivačních knížek a poslechl si nejrůznější přednášky, které byly od nejobecnějších, všem moc dobře známých rad, až po podrobné psychologické analýzy. Vtip je v tom, že tyto motivační kurzy, knížky či cokoliv jiného je pro člověka, který neumí být „slepý“, celkem k ničemu, protože to má jen krátkodobou účinnost. Navíc Vás tyto kurzy v podstatě předělávají, dělají z Vás někoho, kdo ve skutečnosti nejste. To je taky jeden z problémů. Lidi se moc často nemění a jen málo knížek vám poradí, že máte využít vašich přirozených vlastností.

Z kanálu „Tvůj Život“ na YouTube, mě oslovilo hlavně toho video, z filmu Rocky Balboa. V sérii filmů Rocky je spousta jiných moc pěkných životních rad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..