Ach ti vyučenci a zdegradovaný školský systém

Nedávno jsem si pořídil sice staré auto, za to však ve velmi dobrém stavu. Prostě stálo deset let v garáži a tak i když je mu už skoro 17 let, je stále ve skvělé kondici a má pravděpodobně cca 10 let jezdění před sebou. Protože nejsem člověk, který musí za každou cenu mít nové auto, tak budu rád, když mi toto bude těch očekávaných 10 let dobře sloužit. K tomuto je však potřeba dodržovat pravidelné servisní kontroly, při kterých se mění olej, řemeny, filtry a čert ví co ještě. No a protože provozuji web o autech, tak jsem se tentokrát více zaměřil na své staré-nové auto, o kterém se snažím v rámci možností dozvědět co nejvíce. Proto jsem se tentokráte chtěl více dozvědět o motorových olejích. Našel jsem si pár skutečně odborných článků a také konečně pečlivě prostudoval manuál k autu. Výsledkem je zjištění, že již třetí servis, s kterým mám zkušenost, mi do motoru dává špatný olej. A co víc, zjistil jsem, že dokonce nic o motorových olejích neví. Totiž u motorového oleje je sice dobré dodržovat doporučenou viskozitu, avšak ještě důležitější je dodržování tzv. výkonové charakteristiky oleje. A to jak jsem zjistil, žádný ze servisů neřešil. Obě auta co mám, sice jezdí, to ano, ale s nevhodným olejem. Výsledkem je to, že se součásti motoru více opotřebovávají, motor se chová jinak, žere více oleje, benzínu atd..

Když jsem o tom všem přemýšlel, tak mi došlo, že všichni moji bývalí a stávající automechanici jsou jen vyučení. A co v dnešní době znamená být jen vyučený? Defakto to znamená, že jste lempl, který se nechce učit a tak šel na nějaké to řemeslo. Zde pozor, nechci nijak shazovat řemesla, naopak, nicméně když vám někdo řekne, že je jen vyučený, tak vy jakožto středoškoláci či  vysokoškoláci si dost možná jen odplivnete. A to je to, co je špatně. Na tyto řemesla, pak chodí jen ti co se nechtějí učit. Jenže chyba lávky, protože tito lidé vám pak opravují vaše drahocenné miláčky, kteří stojí stovky tisíc, či milióny, a pak to podle toho dopadá. Zde jsem si vzpomněl na to, jak tátovi v nejmenovaném značkovém autoservisu zničili motor u nového auta, právě díky své naprosté ignoranci. A ještě jeden příklad. Opět s autorizovaným značkovým servisem, v kterém neuměli zapojit kabely u svíček ve správném pořadí. Zkrátka a jednoduše horor přátelé. Pokud patříte mezi středoškoláky či vzdělanější část populace, tak se prosím nad tímto zamyslete a začněte řemesla brát jako něco více, než jen práci pro odpadlíky.

Na závěr si dovolím ještě dodat, že současný školský systém je tak zdegenerovaný, že i naprosto nekompetentní osoby mají vysokoškolské tituly, především díky hnojárně. Následkem toho, až na určité tituly, ze škol jako je VŠCHT či MATFYZ, za sebe říkám, že je neuznávám a jako podnikatel a tím i potenciální zaměstnavatel je zcela ignoruji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..