Levná VPSka, pro ty co potřebují výkon

Nejen z hlediska SEO je důležitá rychlost odezvy webových stránek. A to je přesně kámen úrazu sdíleného webhostingu, jehož odezva se v čase může měnit. Pokud tedy provozujete náročnější webové aplikace, u kterých vyžadujete rychlost, tak musíte jednak používat GZIP, cachovat co to jde a pak také mít pro svůj web vyhrazený výkon, který vám nikdo nebude ubírat. Řešením na půl cesty je pronájem VPS, který v závislosti na objednané konfiguraci je schopný obsah doručovat mnohem nejrychleji.

Není VPS jako VPS

Před nějakou dobou jsem měl pronajatou VPS u Wedosu. Ta sice byla velmi dobrá, avšak vyžadovala neustálou administraci – aktualizace, hlídání logů, řešení problémů s útoky apod. Zkrátka a jednoduše, přestože byla moc fajn, tak jsem se s ní nemohl plně věnovat svému core businessu. Navíc v době, kdy na Wedos byly vedeny DDos útoky, tak jsem obden musel řešit dost nemilé problémy. Nebo jindy z Číny, Ruska nebo Indie si na VPSce někdo testoval své znalosti. Opravdu, jedna IP adresa dokonce vedla do IT školy v Indii. A takových srandiček bylo poměrně dost. Prostě v dnešní době, která mi připomíná divoký západ, kdy se hackují snad i kartáčky na zuby, mít veřejnou IP adresu je za trest. Mimochodem, IPv6 a s ním spojený IoT bude čisté internetové peklo.

Takže, i přestože mít VPSku od Wedosu bylo na jednu stranu super, neměl jsem na výběr a vrátil se ke sdílenému webhostingu. Ten mi však nevyhovoval a proto jsem hledal dál a narazit na Savanu, která nabízí VPSky, o které se nemusíte starat. Prostě a jednoduše si vyberete konfiguraci, která vám vyhovuje a přestěhujete weby. To je vše. Sice nemáte tolik možností konfigurací jako u čisté VPSky, ale to zas tolik nevadí, protože to nejdůležitější nastavit jde v administraci. Webů si můžete provozovat neomezeně a i v nižších konfiguracích VPSka zvládá velmi dobře i celkem slušnou návštěvnost. Mimo to se mi na Savaně libí to, že pravidelně zálohuje, má dokonce zdarma i SMS bránu, kterou sice nevím k čemu používat, ale je tam, umí verzování, možnost testovat jiné tarify a dokonce má i přístup přes SSH, na který si u Wedosu ještě počkáte. A i když to vypadá, že nemají žádné geograficky oddělené záložní datové centrum, tak i tak je to velmi dobrý hosting pro webové stránky.

Jinak podpora funguje bez problémů a zřízení VPSky bylo otázkou cca 1 hodiny – platba převodem z FIO banky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..