Zkušenosti s webhostingem Arvixe

Wedos měl problémy s DDoSovými útoky, které mě po nějaké době donutily podívat se jinam. Tentokrát jsem chtěl zkusit nějaký ten zahraniční webhosting, protože z českých webhostingů se mi dělá špatně. Jsou drahé a nic zajímavého z moderních technologií nenabízí. Tedy kromě Wedosu, ten je za luxusní cenu a nabízí zajímavé služby, byť by se jich ještě pár rozhodně dalo přidat. Nu což, z různých doporučení jsem nakonec zvolil americký webhosting Arvixe. Podařilo se mi sehnat na netu slevový kód, takže jsem si nakonec objednal hosting na 2 roky za nějakých 1.300,-Kč, což je velmi příjemné, protože se dostáváme na cenu Wedosu.

Dojmy z Arvixe

První, co mě ihned naštvalo, byl fakt, že přihlášení do administrace není nikterak šifrované. Sice můžete místo http napsat do URL https, avšak počítejte s tím, že se vám komunikace bude šifrovat pomocí nějakého cizího certifikátu. Další problém byl s tím, že nešel založit ftp účet bez toho, abych měl již na Arvixe přesměrovanou doménu. Jinak samotná administrace v cPanelu je moc fajn, a je celkem návyková. Mimo to Arvixe nabízí zajímavé doplňkové služby, které bohužel jsou většinou extra placené. Každopádně napojení na CloudFlare jedním kliknutím bylo moc příjemné, i když vše fungovalo v bezplatném režimu (btw CF je dost drahý). Co se týče rychlosti, tak ta je extrémně pomalá. Vy si sice můžete zapnout kompresi GZIP, která výrazně zrychlí načítání stránek, a také připojit CloudFlare a data načítat ze švýcarského datového centra, avšak to vše se pozitivně promítne jen uživatelům. V momentě, kdy chcete třeba v administraci WordPressu nastavit plugin Google Publisher Plugin, tak nemáte šanci. Pluginu pokaždé vyprší čas a pošle vás k šípku, takže pápá lálá milovaný plugine. Jinak aktuálně mám problém s pluginem Jetpack, který se není schopný spojit s mateřským webem.

Průser hned po týdnu

Problém amerických serverů je v tom, že na ně neustále někdo útočí. No, a to se stalo hned týden po tom, co jsem zde zprovoznil několik stránek. Nejmenovaná, avšak velmi známá, hackerská skupina ze země oplývající ropou, mi hacknula ve jménu jejich boha všechny stránky a nainstalovala mi na ně trojského koně. Z textu defacovaných stránek bylo jasně vidět, že útočili na americké servery. Že na nich je česká stránka je vůbec nezajímalo. Každopádně jsem naštěstí vše rychle zjistil a obnovil ze zálohy. Navíc jsem dodatečně stránky extra zabezpečil, tak snad mi je opět někdo nehackne. Mimochodem, zálohování je jedna z mála výhod, která je v ceně, což je velmi příjemné.

Klady Arvixe

 • přítomnost cPanelu znamená jednoduchou administraci
 • spousta zajímavých doplňkových služeb – instalace mnoha redakčních systémů jedním kliknutím
 • plná podpora CloudFlare
 • možnost zapnutí komprese stránek, respektive HTML výstupu
 • možnost platby kartou
 • rychlé zřízení webhostingu
 • v základu možnost denního zálohování
 • luxusně nastavené PHP. Třeba max_execution_time je 600 sekund. Max upload 512 MB, memory limit 512 MB aj.
 • v základu nainstalovány zajímavá rozšíření PHP (geoip, rar, podpora různých druhů databází, ffmpeg aj.)

Nevýhody Arvixe

 • bez vlastního certifikátu zapomeňte na https
 • americký server, který je automaticky trnem v oku mnoha amerických nepřátel
 • relativně pomalý webhosting, který vám bude často pít krev
 • nutnost zvýšeného zabezpečení stránek, což je třeba ve WP celkem jednoduché, tedy když víte jak
 • osobně mám problém s kontaktováním podpory. Sice mají dobrou nápovědu, avšak v momentě, kdy je potřebujete kontaktovat, tak máte celkem problém. V tomto je Wedos naprostá jednička, i když jejich podpora toho zas tolik neví, takže si čas od času budete muset na odpověď nějakou dobu počkat.
 • Neumí registrovat CZ domény. To vzhledem k jejich vysokým cenám není zas takový problém.

Závěr

Osobně mi nejvíce vadí automatická absence https při přístupu do administrace. Také zmiňovaná pomalá práce třeba s WP mi taky celkem vadí. Jinak je to celkem zajímavá alternativa za pěkné peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..