Web kam se podíváš

Nevím čím to je, ale poslední dobou se mi zdá, že všichni, hlavně pak firmy se cpou na internet ve snaze být IN.

Proč proboha, proč?

K nepříčetnosti mě vytáčí reklama v Kauflandu, která se neustále opakuje „bla, bla, bla …. www.kauf.and.cz počkej, napíšu si to, www.kauf.land.cz“ (tečka je tam schválně, nechci jim dělat reklamu). No, dnes jsem se tam podíval, jen tak pro zajímavost, co že tam je tak zajímavého. Dle mých očekávání tam vesměs nic krom reklam a pár připitomělých článků s názvy jako „Voda jako životní elixír“, „Dbejte na rovnováhu!“, které tam nejsou pro lidské čtenáře, ale pro ty kybernetické, aby měli vůbec co indexovat. Je fakt, že mají celkem slušné ranky a to i Srank, což je s podivem, protože tam nic zajímavého není. No jo, no, tak to chodí, když máte odkazy ze silných stránek. To tam pak ani nemusíte nic psát, a raky Vám vyběhnou až na půdu.

Jednou ze stupidních stránek, která mě ještě víc rozčiluje je vyberem.cz. Reklama ve snídani s Novou, kterou jsem shlédl s pravděpodobně nějakým neschopným boháčem, který se veze na úspěchu rodičů. Tento člověk si bláhově zaplatil napsání takových stránek v domnění, že asi bude konkurovat Zbozi.cz, což je celkem bláhová představa, i když, když za vámi stojí silný partner, pak se dají dělat všelijaké nesmysly i celkem úspěšně. To mi včera potvrdil Ondřej Bartoš, investor z pořadu Den D, na jehož dost zajímavé přednášce jsem včera byl na VŠE v Praze. V podstatě říkal, že když je podnikatel pro věc zapálený a dokáže přesvědčit investory, pak dostane peníze často i na kraviny. To v tomhle případě neplatí, protože ten člověk, který to prezentoval v televizi, nebyl schopný o tom rozumně mluvit a blábolil dost nesmysly, což dost znechucovalo moderátory, kteří se u toho tvářili, jako kdyby stál rohlík jedno Euro. Díky bohu, má tento web PageRank 0, bohužel Srank 80, což dost smrdí. U tak relativně mladého webu je totiž hloupost mít tak vysoký SRank.

S podivnými stránkami se setkávám v celku často. Před pár dny jsem se zapojil do projektu, který zprostředkovává copyrighting (dělá prostředníka). Ani nevím jak, klikl jsem na stránkách projektu na finančně nezajímavou nabídku jednoho člověka. Když jsem jí dnes zkoumal a čerpal informace z jeho stránek, o kterých chtěl psát, došlo mi, že se jedná o mikrosite s Affiliate odkazy, které rozhodně nehodlám podporovat. Takový web je totiž o ničem. Nic nenabízí, pouze pár odstavců nezajímavého textu pro vyhledávače a pak už dál jen odkazy na eshop s partnerským ID. Recenze takových webů na mé stránky nepatří, proto jsem napsání článku za nabízené peníze odmítl.

Pár dní zpět, jsem koukal na telinu, kde při nějaké diskuzi moderátoři pořadu uváděli odkazy na své profily na Facebooku, které zejí prázdnotou, protože moderátory nezajímají a na jejich aktualizaci nemají čas. To víte, kdo není na FC, jako by nežil. Hmm, asi na tom něco bude.

Začínám chápat, jak těžké musí být naprogramovat rankovací algoritmus tak, aby byl schopný takové hlouposti a v zásadě často i podvody odfiltrovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..