Robert Kiyosaki

Robert Kiyosaki v posledních letech učí lidi finančně myslet. Tvrdí, že školy vychovávají pouze samé zaměstnance, kteří neumí zacházet správně s penězi. A má pravdu. Sám osobně téměř nikoho finančně gramotného neznám. Finančně gramotný znamená umět generovat cashflow – stálý tok peněz bez toho, aby jste pracovali. Před nějakou dobou jsem se setkal s jeho jednou z nejúspěšnějších knih Chudý táta, bohatý táta, kde vysvětluje rozdíly v myšlení chudého a bohatého táty. Přestože jeho chudý táta byl v zaměstnání velmi úspěšný a byl velmi vzdělaný, nepovedlo se mu nikdy rozjet svůj vlastní business.

Kiyosaki sám nejvíce mimo jiné investuje do bytů, které pronajímá a má z pronájmu pravidelný přísun peněz, ať je krize nebo ne. Na tomto staví nejvíce, dále pak na myšlence dobré půjčky. Razí myšlenku, že klasická hypotéka na své bydlení, nebo nejrůznější půjčky na vybavení bytu, auta apod. jsou to nejhorší co můžete udělat. Naopak, když si půjčíte peníze na hypotéku na byt, který následně budete pronajímat, nebo si půjčíte peníze na rozjetí firmy, pak se jedná o dobrou půjčku.

Ve všem má pan Kiyosaki pravdu, ať se Vám to líbí nebo ne. Sám je toho krásným příkladem. Pokud Vás tato problematika zajímá, pak vám velmi doporučuji přečíst si jeho knihy, v kterých Vám vysvětlí, co děláte špatně a zasvětí vás do světa peněz. Nedozvíte se však přesný návod na to jak zbohatnou, to v těchto knihách skutečně nehledejte.

httpv://www.youtube.com/watch?v=BiP2v26xrvo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..