Řekněte sami…

Dnes jsem si pročítal knihu „Podnikání v USA“ (autor John Vahara) a dostal jsem se k části popisující podnikání a daňový systém v USA. Hned po přečtení pár řádků mi docvaklo, že skutečnost, že Kiyosaki (Chudý táta, bohatý táta) platí téměř nulové daně je dost reálná. Celý systém je postavený úplně jinak, jednodušeji.

U nás je daňový systém postavený neskutečně birokraticky a stupidně. Slova jako banánová republika jsou celkem výstižná. Nechápu, jak se do vlády mohli dostat takový primitivové a zkorumpovaní loupežníci, kteří jediné co dokáží je zvyšování daní, které ve výsledku vede ke ztrátám, ne k zisku. To Vám řekne i malé dítě viz. vysoká spotřební daň na pohonných hmotách. Díky tomu u nás tranzitní doprava nebere naftu, čímž přicházíme o spousty miliard, které následně musíme zaplatit na extrémních daních a stovkách iracionálních poplatků. Navíc, to nutí lidi stále víc a víc podvádět a hledat skuliny v již tak děravých zákonech.

Osobně si myslím, že není potřeba být finanční génius, aby člověk pochopil, že je potřeba podporovat podnikání, rodinu a školství, aby se stát zmátořil a začal snižovat státní dluh. Jedna z cest, jak toho dosáhnout, je snížit daně na rozumnou míru. Bohužel to je prozatím jen utopie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..