Recyklace starých a nevýkoných článků

Mám několik webů a na těch je poměrně dost různých článků. Před nějakou dobou mě napadlo vyhodnocovat jejich návštěvnost/výtěžnost. A co jsem nezjistil? Několik procent článků mělo nulovou návštěvnost. Přitom jsem za jejich napsání zaplatil poměrně dost peněz a navíc se nejednalo o nezajímavé články.

Recyklace nevýkonných článků

Protože návštěvnost byla nula, řekl jsem si, že články přehodím na více relevantní weby. A co se nestalo? Zejména jeden článek se chytl hned během několika hodin a ještě ten den se z nuly stalo 70 návštěv (pouze u tohoto článku). Původně jsem se bál toho, že se bude jednat o duplicitu, avšak mé obavy byly zcela zbytečné. Samozřejmě, že jsem článek na původním webu smazal, jinak by to prostě byla duplicita jak prase.

Ostatní články sice takto raketově nevystartovaly, avšak i tak se jejich návštěvnost z nuly, zvedla na několik jednotek za den. A to už o něčem svědčí. Musíte prostě zjistit, jaké články na vašem webu fungují a jaké ne a následně dle toho články buď prodat (rád je koupím, dejte mi o nich vědět), nebo je dát na jiný více relevantní web.

Recyklace starých článků

Staré články, zejména pokud nejsou unikátní, časem zapadnou v SERPu. Proto je dobré na těch, na kterých vám záleží, udělat čas od času nějakou aktualizaci. Takto jsem nedávno zaktualizoval článek, který mi celkem vydělával peníze, avšak časem upadl v zapomnění. Po aktualizaci, kdy jsem ho upravil, doplnil a vysunul na hlavní stránku, tak má článek opět návštěvnost a vesele dál vydělává.

Jinak, pokud posíláte svým čtenářům emaily s články, tak jim nemusíte posílat jen novinky. Kdo by je také pořád měl vymýšlet, že? Pošlete jim třeba rok starý a stále platný článek, který takto může získat další trafik, a třeba i nějaký ten like na sociálních sítích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..