Pár informací o aktualizaci Prestashopu z verze 1.4.8 na 1.5.3

Ufff, právě jsem tak nějak dodělal update Prestashopu na poslední verzi. Vše nastavit trvalo skoro celý den.

No a jak to probíhalo? Tak nějak z lenosti jsem využil 1-click update, který po aktualizaci na poslední verzi fungoval bezchybně, takže celý základní update proběhl během 5-ti minut. Za tuto funkcionalitu velmi děkuju, šetří to hodně času. Pokud tohoto pluginu také využijete, nezapomeňte na ruční zálohu dat a databáze.

No a to by v podstatě bylo vše, kdyby se nejednalo o Prestashop. Jako vždy je i nová verze plná staronových chyb.

1 – modul „související zboží“ (Crossselling) obsahuje pitomý bug, díky kterému se vám pod produkty nebudou zobrazovat obrázky. Problém je v špatné cestě, kterou generuje skript. Opravil to lze následovně:

v souboru /modules/crossselling/csrossselling.tpl na řádku 37  nahraďte tag <img>

&lt;img src=&quot;{$link-&gt;getImageLink($orderProduct.link_rewrite, $orderProduct.product_id|cat:'-'|cat:$orderProduct.id_image, 'home')}&quot; alt=&quot;{$product_name}&quot; /&gt;

2 – jako vždy je problém s PDF fakturama. Ty jsou v nové verzi otřesné (budu se na ně muset podívat). Pěkný návod na opravu češtiny najdete na webu Phpglue. Chcete-li si koupit český plugin pro tvorbu faktur, mrkněte do diskuzního fóra Prestashopu.

3 – pokud používáte modul loyalty, pak budete v něm muset opravit češtinu, nebo si soubor stáhnout zde. Samozřejmě, že je potřeba soubor přejmenovat na loyalty.tpl.

4 – při registraci zákazníka se špatně zobrazuje titul. Ten je potřeba v databázi ručně upravit v tabulce vášprefix_gender_lang. Musíte si zjitit, jaké ID má vaše čeština (já mám 6ku) a do databáze doplnit v závislosti na stávajících datech, 2 až 3 řádky (1,6,Pan; 2,6,Paní; 3,6,Neuvedeno).

5 – asi vám nebude fungovat modul ship2pay, v kterém si nastavíte kombinace plateb a dopravy. Nový modul si zdarma můžete stáhnout na webu addonspresta.

6 – další z tradičně nefunkčních modulů je „platba hotově“ (cashonpiuckup), který si můžete aktualizovat na webu presta-moduly.

7 – čeština hned na první řádce obsahuje překlep, tak si to opravte (Localization-Translations-Front office translations).

8 – nevím proč, ale přepravci se mi začali zobrazovat až když jsem v nastavení každého z nich povolil skupinu visitor a guest.

No a to je z chyb asi tak vše. Ostatní se zdá být funkční. Nejvíce času mi zabrala regenerace obrázků, které mi trochu přesahovaly do textu, jinak vše bylo tak nějak v pohodě, což mě mile překvapilo. Mno jinak Prestashop 1.5.3 obsahuje konečně třeba třídění produktů podle dostupnosti. Zákazník tak nemusí na prvním místě koukat na vyprodané zboží. Dále konečně také umí editovat objednávku zákazníka. Nyní do ní můžete přidávat a odebírat co zákazník potřebuje. Nemusíte tak dělat nějakou extra objednávku apod. Mno změn je hodně a ve většině případů jsou k lepšímu.

Na výsledek se můžete podívat v mém e-shopu Čajové lahůdkářství.

2 komentáře u „Pár informací o aktualizaci Prestashopu z verze 1.4.8 na 1.5.3“

 1. Dobrý den.

  Narazil jsem na tenhle Váš článek a postupoval při aktualizaci na prestashop 1.5 dle návodu.
  Aktualizace se povedla. Teď bych akorát potřeboval regenerovat obrázky, jen nevím jak. V administraci jsem dával regenerovat obrázky a u produktů mi vyběhne chybová hláška Original image is missing or empty (/var/www/vhosts/decostyle.cz/httpdocs/eshop/img/p/9/1/91.jpg) a Original image is missing or empty (/var/www/vhosts/decostyle.cz/httpdocs/eshop/img/p/9/2/92.jpg) a takto to pokračuje dále, celkem 1368 chyb. Nevíte jak toto vyřešit? Prolezl jsem už spoustu fór, ale zatím bez výsledku.

  Budu rád za každou informaci. Nejsem příliš zběhlý v programování ale za tu dobu co dávám Prestashop dohromady jsem už dost nagooglil 🙂

  Moc děkuji

  Karel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..