Má smysl konzumovat umělé vitamíny z lekárny?

Dlouhou dobu jsem nemohl pochopit, proč jsou lékaři umělé vitamíny zavrhovány. Jednou mi to nedalo a tak jsem se zeptal své doktorky, jak to s nimi je. Doktorka mi řekla, že na umělých vitamínech není nic špatného, jen je tělo nedokáže tak dobře zpracovat. Pokud totiž sníte přírodní vitamíny, pak konzumujete nejen třeba vitamín C, ale i další látky, které pomohou vašemu tělu tento vitamín efektivněji zpracovat. Proto, se konec konců v poslední době do vitamínů dávají další pomocné látky. Takové vitamíny jsou často ty nejdražší.

Závěr: Na konzumaci umělých vitamínů, není nic špatného, bohužel většinu látek jednoduše vyčůráte do záchodu. Na druhou stranu, kde jinde seženete takové koncentrace? Krásně to lze vidět u vitamínu C, který potřebujete při nachlazení. Než byste zbaštili 1.000 miligramů přírodní cestou, museli byste sníst hezkých pár kilogramů pomerančů, což je dost nereálné.

TIP: Velmi se mi osvědčila konzumace včelího pylu, který mě dokázal dostat z nachlazení v krátké době. Pyl se dá sehnat u každého kvalitního medaře (i na internetu).

Jedna myšlenka na “Má smysl konzumovat umělé vitamíny z lekárny?”

  1. Trochu starší, ale stále dobrá ukázka obsahu u našeho doplnku 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..