Má cenu vařit?

Poslední dobou nemám čas ani na to co bych potřeboval udělat, natož, abych řešil vaření. Ani manželka na tom není o moc líp. Oba jsme časově dost vytížení. Podotýkám, že oba žijeme v hektické Praze. Nedávno mě napadla myšlenka, má cenu vůbec vařit? Vždyť jdou  koupit různé polotovary nebo už hotová jídla. Sice to není nic extra, ale jíst se to dá a když chybí ten čas, tak jak to jinak vyřešit? Co je vlastně na tom, špatně? Jídlo to je. Sice ne nic bůhví jak zdravého, ale nakonec i to zdravé jídlo se dá dnes taky celkem bez problémů koupit.

Občas mě napadá myšlenka, že by bylo fajn, kdyby někdo vypnul proud na delší dobu, aby jsem si mohl najít čas i na něco jiného než práci.

Co vy na to? Jak to řešíte doma?

3 komentáře u „Má cenu vařit?“

  1. Obědy řeším většinou hotovkou po restauracích v centru. Občas se dají sníst i některé věci z McDonaldu. Jinak Yum-Yum polívky, někdy si zvládnu namazat chleba máslem, šunkou, salátem, rajčatem… 🙂 Vaření mám spíš jako součást „společného večeru“ s přítelkyní :). Baví mě to, ale ne vždy na to mám chuť a čas.

  2. Zrovna jsem v Londýně a zde bych viděl jasné řešení: Celé město je prošpikované různými bistry a rychlými občerstveními (ale ne typu mc donald – daleko lepší a zdravější) a večeře se dá vyřešit jedoduše v tescu, či podobném, kde je na výběr spousta sandwichů, sushi a různých salátů, atd.
    Ale v čechách? K nám něco takového proniká rychlostí koně s třema chromýma nohama, takže vaření je zatím dost podstatná součást našeho bytí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..