Král je obsah, SEO není mrtvé a Google je najivka

Následkem vypuštění zvířátek z Googlí zoologické zahrady došlo k penalizování mnoha rádoby webů, které sloužily různým SEO šamanům (rozuměj lidem, snažícím se oblbovat vyhledávače a vydělávat za každou cenu). Od doby vypuštění zvířátek Google jasně zdvihá prst a říká, dělejte pořádné kvalitní weby, jinak vaše weby pošleme do věčného zatracení. A nutno uznat, že se mu to zatím daří celkem dobře. Proto zejména v poslední době SEO šamani říkají, že SEO je mrtvé a král je jen obsah.

Metal is dead, SEO však ne

V internetových diskuzích SEO šamani začínají říkat, že SEO je mrtvé, že záleží jen na obsahu. Skutečnost je však taková, že Search Engine Optimalization je to co přesně znamená a nic víc. Doslovný překlad jasně říká, že se jedná o optimalizaci pro internetové vyhledávače. Jednoduše to znamená, upravení webových stránek do takové podoby, aby byly snadno čitelné a tedy i správně indexovatelné. SEO je tedy vlastně takový souhrn pravidel, jak má vypadat webová stránka na úrovni HTML kódu. Osobně si myslím, že linkbuilding a jiné podvodné metody nikdy správně do SEO optimalizace nepatřily, byť si je do této kategorie spousta lidí přidala. Takže SEO není mrtvé a pokud si to myslíte, jděte raději třeba na houby a na SEO se vykašlete.

Král je mrtev, ať žije král

Pokud tvrdíte, že obsah je král, máte pravdu. Pozor však na to, že není obsah jako obsah a pozor na to, že král bez svých poddaných je jen figurka na šachovnici, která je snadno zranitelná. Minimálně bez své věrné služebné SEO královny.

Google je najivka

Google má nelehký úkol, a tím je oddělení zrna od plev. A že ho je požehnaně. Naštěstí na to jde relativně šibalsky. Jednoduše se snaží upřednostňovat „kvalitní“ weby a již tolik neklade důraz na zpětné odkazy. Nyní si však trochu naběhl, protože donutil dělat SEO šamany „obsahově kvalitní weby“. To má za následek to, že vznikají nové rádoby obsahově kvalitní weby. Zrovna včera jsem se s jedním takovým setkal. Byla to mini site, která psala o jedné velmi vyhledávané komoditě. Samotný web byl postavený na WP, byl celkem ošklivý a na první pohled účelově udělaný. Obsahově se však držel toho co Google požaduje, takže za několik měsíců bude mít na 100% pěkné ranky a možná i návštěvnost z vyhledávačů, byť na webu samotném nic zajímavého není.

Google je tedy velmi najivní v tom, že donutí lidi vytvářet kvalitní weby. Nedonutí. Kdyby totiž Google šel až na krev, tak by zmizely mnohé amatérské weby dělané často jen pro potěšení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..