Jak otestovat responzivní webdesign, když na to nemáte potřebná zařízení?

Responzivní, alias adaptabilní webdesign je dnes pro úspěšný web nutnost. Počet mobilních zařízení stoupá každým dnem a ještě několik let bude stále jen růst. Možná jste již četli prognózy, že do cca dvou let bude více mobilních zařízení než stolních počítačů. Takže se opravdu vyplatí tyto malá zařízení neignorovat. Mimo to v kombinaci s nadcházejícím IPv6 se rozhodně máme na co těšit.

Responzibilní webdesign je v zásadě poměrně snadná záležitost, tedy pokud nepočítám s obrázky, které se pracně, pokud vůbec, nechávají resamplovat. Jinak vše se řeší přes CSS a vypnutí viewportu.

Problém však nastává, když potřebujte takové webové stránky otestovat. Ne vždy totiž máte k  dispozici různé mobilní telefony a tablety, na kterých byste potřebovali stránky zobrazit. Kdysi v dobách, kdy se aktualizoval PSPad se dalo přepínat rozlišení přímo v programu. Bohužel tento jinak relativně povedený program svůj vývoj ukončil, takže máme smůlu (nevíte někdo proč?). Neházejte však flintu do žita. Existují webové stránky, kde si můžete snadno přepínat rozlišení a ihned vidět výsledek. Tím webem je QuirkTools s aplikací Screenfly. Jedná se o geniálně jednoduchou aplikaci, v které není zapomenuto ani na to, že web se dnes prohlíží i na televizích. Nejvíce je však užitečné zobrazení na mobilních telefonech a tabletech.

Screenfly není samospasitelný, nespoléhejte tedy na něj na 100% a při nějaký vhodné příležitosti si půjčte nějaký ten mobil nebo chytrou plácačku na mouchy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..