Jak jednoduše opravit zacyklenou aktualizaci systému ve Windows 7?

Aktualizace systému mohou být někdy noční můrou, zejména když se zacyklí díky chybě při instalaci a neustále se chtějí znovu a znovu instalovat. Jak opravit zacyklenou instalaci máte několika způsoby.

Prvním nejjednodušším je navštívení stránek Microsoftu s nástrojem Fix it, který se pokusí najít a opravit chyby v aktualizacích.

Pokud vám to nepomůže, můžete problémové aktualizace nastavit jako skryté. To uděláte tak, že si pustíte aktualizace a kliknete na odkaz „K dispozici: Důležité aktualizace: xxx“. Dostanete se na stránku, kde stačí odškrtnout problémové aktualizace a máte pokoj.

Pokud se s tímto řešením nespokojíte. Zjistěte si číslo aktualizace začínající zpravidla na KB a ty pak vyhledejte třeba na Googlu s parametrem problem.

V neposlední řadě proveďte kontrolu disku C:(Spusťte příkazovou řádku jako administrátor a zadejte příkaz chkdsk c: /f /r /x. To bude pravděpodobně vyžadovat restart, po kterém se spustí kontrola disku.). Dále také v příkazové řádce jako administrátoři můžete spustit kontrolu systému příkazem SFC /scannow. Příkaz provede úplnou kontrolu systému a opravení poškozených souborů.

Poměrně dost problémů je s aktualizacemi nešťastných knihoven .NET. Pokud se vám neustále tyto knihovny aktualizují, zkuste všechny .NET aktualizace odinstalovat. Opětovná automatická instalace vám může pomoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..