Jak jednoduše opravit zacyklenou aktualizaci systému ve Windows 7?

Aktualizace systému mohou být někdy noční můrou, zejména když se zacyklí díky chybě při instalaci a neustále se chtějí znovu a znovu instalovat. Jak opravit zacyklenou instalaci máte několika způsoby.

Prvním nejjednodušším je navštívení stránek Microsoftu s nástrojem Fix it, který se pokusí najít a opravit chyby v aktualizacích.

Pokud vám to nepomůže, můžete problémové aktualizace nastavit jako skryté. To uděláte tak, že si pustíte aktualizace a kliknete na odkaz „K dispozici: Důležité aktualizace: xxx“. Dostanete se na stránku, kde stačí odškrtnout problémové aktualizace a máte pokoj.

Pokud se s tímto řešením nespokojíte. Zjistěte si číslo aktualizace začínající zpravidla na KB a ty pak vyhledejte třeba na Googlu s parametrem problem.

V neposlední řadě proveďte kontrolu disku C:(Spusťte příkazovou řádku jako administrátor a zadejte příkaz chkdsk c: /f /r /x. To bude pravděpodobně vyžadovat restart, po kterém se spustí kontrola disku.). Dále také v příkazové řádce jako administrátoři můžete spustit kontrolu systému příkazem SFC /scannow. Příkaz provede úplnou kontrolu systému a opravení poškozených souborů.

Poměrně dost problémů je s aktualizacemi nešťastných knihoven .NET. Pokud se vám neustále tyto knihovny aktualizují, zkuste všechny .NET aktualizace odinstalovat. Opětovná automatická instalace vám může pomoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..