Jak jednoduše odhalit uložené heslo v Google Chrome?

Osobně nepoužívám funkci uložení hesla v programech, protože to považuji za moc velký bezpečnostní problém. O to víc mě udivilo, jak snadno lze uložená hesla zejména v Google Chrome odhalit.

Takže jak na to?

1- Pusťte si nějakou přihlašovací webovou stránku, na které se po vyplnění přihlašovacího jména objeví předvyplněné heslo.

2 -Zmáčkněte kombinaci kláves Shift+Ctrl+I. Objeví se vám vývojářské nástroje. Kdo dělá webové stránky, určitě je velmi rád používá. Zejména tyto v Chrome jsou opravdu dobré, zejména živé náhledy.

3 – Ve spodní liště Chrome klikněte na lupu (třetí tlačítko zleva) a pak klikněte na políčko s heslem.

4 – Nyní se vám zobrazila část zdrojového kódu patřící políčku s heslem viz. obrázek. Klikněte myší na text „password“ v tagu INPUT opět viz. obrázek a přepište text z „password“ na „text“ a to je vše. Nyní se místo teček v hesle objevilo uložené heslo.

Tato metoda zjištění skrytého hesla je tak jednoduchá, že jsem tento článek musel napsat, aby lidi pochopili, že funkci ukládání hesel nejen v prohlížečích nemají používat. Co se týče ostatních programů, tak pro ty existují specializované programy, které pomocí systémových API dokáží text skrytý za tečkami přečíst.

printscreen-pass

Jedna myšlenka na “Jak jednoduše odhalit uložené heslo v Google Chrome?”

  1. Prečo je článok smerovaný proti gúglu? Tento postup je možné použiť rovnako aj na IE, Opere Firefox
    btw oveľa jednoduchšie je dať si heslá zobraziť priamo v nastavení/ spáva hesiel … bez nutnosti upravovať kód stránky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..