Jak efektivně zálohovat a obnovovat weby postavené na WordPressu?

Pokud řešíte zálohování svého webu postaveného na WP, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Nemusíte si psát své zálohovací skripty, které budou zálohovat. Stačí když si nainstalujeteplugin UpdraftPlus, který celý proces zautomatizuje a bude je dělat za vás. Na tomto pluginu je fantastické, že umí mimo zálohování do vybraného adresáře, zálohovat do přednastaveného FTP, umí posílat zálohu do emailu, nebo zálohovat do známých cloudových služeb jako Amazon S3, Dropbox a Google Drive. O provedené záloze umí poslat na email zprávu.

Zálohy je možné zašifrovat šifrou Rijndael, která se dnes jmenuje AES. Tento šifrovací algoritmus je více než dostačující pro 99% populace.

Pokud máte velký web a nechcete zálohovat vše, pak vám plugin nabízí možnost zálohovat jen něco. Buď databázi, nebo soubory, které si vyberete.

Zálohování lze nastavit dvojí, jedno pro soubory a druhý pro databázi. Soubory zpravidla není nutné zálohovat tak často, ty se totiž mění pouze při aktualizaci, nebo instalaci nových pluginů. Zatímco databáze se neustále aktualizuje, samozřejmě dle vaší nebo návštěvnické aktivity.

Samozřejmostí je, že plugin umí data ze zálohy obnovit. Ty nejsou v jednom souboru, ale rovnou v několika (databáze, pluginy, témata, uploady a další).

Takže pokud se ptáte, k čemu se vám třeba hodí Wedos disk, odpovím k zálohování WP webů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..