Důvěřujete internetu?

Věříte tomu, co se na internetu píše? Dnes jsem hledal nějaké informace o psím kašli a našel jsem dva úplně rozdílné články. V jednom psali, že se antibiotika na kašel u psa nepoužívají a v druhé psali, že ano. Dost mě to zmátlo a tak jsem se sám sebe zeptal, jestli je internet důvěřivý nebo ne. Jednoznačná odpověď je ne. Člověk si vždy musí zdroj, ze kterého čerpá, prověřit.

Co si o tom myslíte?

3 komentáře u „Důvěřujete internetu?“

  1. Slabší chvilka? Taky občas takové mám a pak na svém blogu objevuji znovu Ameriku a vynalézám kolo. 😀

    Nejsem si jist, jestli internet kdy byl médium, které by se dalo považovat za relevantní, minimálně já jsem tu dobu nikdy nezažil. To je jako by ses divil, že na Wikipedii je nějaký blábol. 😉 Jakmile na internet může umístit kdokoliv cokoliv (dneska už i BFU zvládají práci s Webnode, Blog.cz a zdatnější už objevují WP), nemůžeš nikdy čerpat pouze z jednoho místa, ale zdrojů musíš projít víc.

  2. Tak tak, nicméně jak poznáš, že informace, kterou jsi získal je správná.

  3. Jak u čeho … většinou se řídím množstvím shody ve více zdrojích. Lepší způsob asi neexistuje. Pokud člověk hledá nějaké informace či data, která pro něj mají důležitou roli, nejspíš je stejně na internetu hledat nebude. A u zbytku, si myslím, to až tak důležité není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..