Android: nedostatek místa v uložišti – co s tím?

Koupili jste si slabší mobil s Androidem a neustále vídáte hlášku „nedostatek místa v uložišti“? Mám pro vás čtyři možná řešení tohoto nemilého problému.

První spočívá v ROOTnutí mobilního telefonu a nainstalování aplikace (AppToSD), která bude všechno tlačit na paměťovou kartu. Bohužel ROOTnutí není pro každého. Mě se to nepodařilo. Sice existuje One button aplikace, která je primitivní, avšak musíte si s aplikací nainstalovat do počítače i virus, což mě moc neláká. Pro zkušenější, existují i další postupy, ale ty laikům nedoporučuju.

Druhý způsob je v odinstalování zbytečných aplikací, což je asi nejběžnější věc, co asi uděláte. Bohužel aplikace se dost rozrůstají a tak dříve 11MB Facebook, má nyní něco kolem 20MB, takže odinstalací zbytečností si na moc dlouho nepomůžete.

Třetí relativně jednoduchý způsob je vymazání dat aplikací. Aplikace si stahují z internetu data, která často již druhý den jsou k ničemu. To je případ Novinek, které stáhnutá data moc nemažou. Tak může po nějaké době snadno dojít k tomu, že si aplikace postahují desítky MB dat. Těchto dat se lze snadno zbavit. Jednak můžete použít aplikaci Easy Cash Cleaner, který smaže dočasné soubory. Bohužel nepromaže vše, takže je potřeba jít do Nastavení->Správa aplikací a tam si postupně „proklikat“ jednotlivé aplikace. Pokud u nějaké uvidíte, že má u položky data velkou hodnotu, klikněte na „Vymazat data“. Pozor, ať si nesmažete něco co potřebujete.

Čtvrté řešení je drahé. Spočívá v zakoupení telefonu s větší pamětí. Bohužel pokud máte třeba telefon jako je Samsung Galaxy Mini, jste majiteli drahého těžítka. Tento telefon je pro aktivního člověka nepoužitelný krám, byť je to jinak super telefon.

Pokud někdo víte o nějakém dalším způsobu jak ušetřit paměť, sem s tím.

13 komentářů u „Android: nedostatek místa v uložišti – co s tím?“

 1. Ahoj, koupila jsem si Samsung galaxy S4 mini a chvilku vše fungovalo, ale pak mi to nahlásilo, že už na SD kartě není místo (což uznávám že je pravda – měla jsem tam spoustu filmů, seriálů atd.) a tak mi to začalo všechno ukládat do mobilu. Tak jsem si promazala SD kartu a chci ji znova nastavit jako úložiště, ale nikde nemůžu najít jak se to dělá. P.S.: Pročetla jsem celou příručku a nikde tam není, jak se dá nastavit nebo změnit úložiště.
  Nevíte prosím někdo co s tím? Předem děkuji…

 2. Já mám problém, že mám v telefonu volných 150MB ( celková kapacita je 700MB) a telefon mi při stahování a aktualizování aplikací píše, že má nedostatek místa. Jedná se i o aplikace, které mají sotva 1MB. Proč se to nechce stáhnout kde je chyba?

 3. problém ve skutečnosti není ani ve velikosti paměti či karty, ale v chybě systému. Zresetujete a zcela vymažete telefon, pak si natáhnete dejme tomu skype Google + a třeba meteoradar. to je vše. a je zcela jedno, jestli z toho něco přesunete na paměťovou kartu. Prostě za měsíc či dva to začne tím, že vás telefon informuje o aktualizaci některých programů a to třeba i těch, které již v telefonu byly předinstalovány. zkusíte, pokud je to ještě možné něco odsunout na kartu, na které je jinak pořád třeba 2GB místa, pak vymažete data programů a ejhle. na aktualizace stále není místo. Občas se ještě nějaký jednotlivý program podaří aktualizovat, ale znamená to, že už je stejně konce, protože příště už prostě aktualizovat nepůjde, protože to bude hlásit nedostatek místa v paměti. jediné řešení, reset celého telefonu a je zas na dva měsíce klid. ach jo. raději bych zkousnul zasekávání, či padání telefonu, ale každé dva měsíce, či měsíc tohle….

 4. No ona to chyba systému je i není. Totiž těmi nesmyslnými aktualizacemi a stálou absencí místa v uložišti je zákazník nucen do koupě lepšího zařízení, jinak by ty předražené krámy neprodali.

 5. Je to tím, že při zbývajících nějakých 10% volného místa mobil začne psát nedostatek místa. Limit pro hlášení se dá snížit, ale na to je potřeba myslím míst rootnutý mobil, páč se to dělá úpravou jednoho souboru přímo v systému.

 6. Jak si mám stáhnout tu aplikaci, když nemám volně úložiště ? Smazala jsem už víc než polovinu dat z telefonu, předělala všechno na SD kartu a pořad nic. Kdyby mi někdo poradil byla bych moc vděčná.

 7. Dnes bych odpověděl, že nejlepší řešení je přejít na Windows Mobile, protože tam tyto stupidní problémy neexistují. Hi, hi. Ale to je trochu offtopic. Pokud již nevíte jak dál, tak vám doporučuji kompletní přeinstalaci mobilu a ručné promazání SD karty.

 8. Ahoj Já potrebují uvolnit místo do Andriodu a mam aji klen Master a nemůžu jsi uložit ani fotky a videa a písničky

 9. Ahoj, otázka, používáš Spotify nebo Google Music? Pokud ano, smaž jejich data. U mě je třeba Spotify obrovský žrout místa na disku. Naposledy měl 4GB a měsíc po promazání už zase zabral 1GB. No jinak Clean Master ti nesmaže uživatelské soubory. Projdi si adresáře s hudbou, videem a také adresář Download. Docela pomáhá při hledání ztracených dat vizualizace adresářů. Třeba pomocí programu DiskUsage. Ten ti graficky zobrazí velikosti jednotlivých adresářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..