Vytvořte si svůj aukční server jako je Bonus.cz

Klasická aukce funguje tak, že někdo vystaví na aukčním serveru nějaký předmět s počáteční cenou a zájemci pak přihazují do doby, dokud mohou. Ten co přihodí nejvýše, pak obdrží účet na cenu, kterou uhádal. Toto je klasický systém. Je poněkud nudný a staromódní. Moderní systém je v podstatě dost podobný až na jednu zásadní věc.

Telefon za 2,-Kč? Moc drahé, jde to i levněji

Nadpis je sice trochu nadsázka, ale v zásadě je pravdivý. Webové aukce jako je Bonus.cz jsou postaveny také na přihazování, ale na rozdíl od Aukra, je toto přihazování zpoplatněné. Pokud tedy chcete přihazovat, musíte mít nějaký na aukčním účtě kredit, řekněme 1.000,-Kč, které pro Vás znamenají třeba 100 příhozů. Následně si vyberete aukci, na kterou si troufáte a snažíte se přihodit jako poslední. Zapomněl jsem zmínit, že po každém příhozu se odečítá čas, který je zpravidla v sekundách. Pokud do určité doby nikdo nepřihodí, vyhráváte. Pokud někdo přihodí, prodlužuje se čas aukce o definovanou délku (běžně15 – 30 sekund). Jednoduché že? Nebojte není to tak jednoduché. Zpravidla je několik druhů aukcí s rozdílnými pravidly (rychlé, skryté, pro začátečníky, halířové, korunové, s limitem, … ). Není to však nic náročného. Stačí sledovat hráče jak hrají a po nějaké době se zapojit do hry.

Díky tomu, že vše je postavené na velikosti Vašeho kreditu a toleranci ke ztrátám, je hra mnohem zajímavější, mnohem méně předvídatelná. Pokud totiž narazíte na slabé hráče, nebo na aukci, u které nikdo není, můžete si odnést výhru v hodnotě i několika desítek tisíc za 10 haléřů, ty pak samozřejmě musíte zaplatit. Jindy proházíte i několik set kreditů, pokud narazíte na silné hráče nebo pokud hrajete o atraktivní předmět.

Hráči se výborně baví a majitelé serverů inkasují spousty peněz

Díky tom, že hráči musí za každý příhoz platit, má provozovatel webu velmi vysoké výdělky. Znám aukce, které trvaly i několik dní, během kterých bylo přihozeno i několik tisíc krát, takže se provozovat na těchto aukcích pořádně napakoval. Tyto aukce často dopadají tak, že ke konci přijde šťastlivec a párkrát přihodí a vyhraje.

Pokud by jste si chtěli postavit takový aukční server, nemusíte vše programovat od nuly. Můžete si zakoupit již hotový, odladěný a vymakaný software, který jen nainstalujete a kasírujete. Ono není zas tak jednoduché takový aukční server napsat. Musíte mít ošetřené všechny druhy on-line i off-line plateb, vše ošetřené proti podvádění, skladový systém, SEO optimalizaci, propojení na ERP programy, účetnictví, vymakanou grafiku, správu uživatelů, atd. mohl bych pokračovat dost dlouho. Tyto všechny útrapy, které by Vás stejně stály spoustu peněz a času si můžete odpustit a zakoupit si hotový aukční systém „iMechanics aukce Pay and Bid„. Vše si můžete nastavit jak potřebujete. Nevěříte? Podívejte se na jejich demo verzi.