Sklik, další propadák

Seznam opět nezklamal. Jeho relativně nový Sklik a novější Partner Sklik je doslova otřesný. Děkuji ti Evropská Unie. Kdyby, jsi nezavedla povinou registraci k DPH při obchodování s jinými zeměmi, měl bych dnes celkem slušnou návštěvnost, jakou jsem měl před rokem 2010 a ve finále bych na tom i vydělal.Ve snaze dát světu vědět o mých stránkách jsem si bláhově zaplatil reklamu na Skliku. Jakožto neplátce DPH jsem musel s Googlem skončit 🙁  Tisícovku Seznam shltnul hned. O tom, že je v ceně i DPH pomlčel (já vím, ano, měl jsem si toho všimnout), takže po zaplacení Sklik ukázal, že mám kredit nějakých 850,-Kč. No co říkám si. Snad to bude fungovat. Po krátkém seznámení a přečtení krátké nápovědy jsem zkusil vytvořit reklamní kampaň. Nic složitého na tom nebylo, bylo to celkem primitivní, nicméně dost drahé. Automaticky mi systém navrhl za jeden proklik zaplatit 8,-Kč což je dle mého názoru dost drahé. Cenu jsem tedy snížil na 1,-Kč v domnění, že to bude stačit. Jenže ono to nestačilo. Reklama se za necelý týden zobrazila cca 14.000x krát s pouhopouhými dvěma prokliky. Děsné že? Je fakt, že úspěšnost takovéto reklamy je někde kolem 1-2%, takže se asi není čemu divit. Zvednul jsem cenu a budu doufat, že to zvedne počet prokliků, protože by mě vyšší cena za proklik mněla posunout po pár míst víš.

Problémy Skliku

Sklik nabízí propojení reklamy s firmou, tedy pokud jí máte registrovanou na Firmy.cz. Zkusil jsem to, ale nepodařilo se mi reklamu se zápisem propojit. Po nalezení firmy se vedle mého výpisu objevili dvě neaktivní tlačítka bez popisu. Popravdě jsem moc nepochopil k čemu je to dobré. Každopádně ať je to k čemu chce, nefunguje to.

Reklama se zobrazuje na málo webech. V základu jich sám Seznam moc nenabízí, a i když mají slušnou návštěvnost, uživatelé jsou podle mě k této reklamě dost slepý.

Hodně věcí je zde zakázáno. Například nesmíte používat vykřičník, a slova jako nejlepší apod., nesmíte používat zkratky, slang, tvrzení jedinečnosti apod. Už to mě dost naštvalo. Google nic takového nemá a navíc si to platím, tak co mi mají co do toho mluvit.

Reklamy, v kterých se zobrazují Vaše inzeráty, jsou nevýrazné, proto na ně téměř nikdo nebude klikat. To souvisí s ještě větším propadákem a tím je Partner Sklik. Pokud chcete své stránky nechat vydělávat, pak se stačí zaregistrovat do tohoto programu a dál se nebudete stíhat divit. Partner Sklik je vedle AdSense od Googlu jako šlapací kolo vedle bugatti veyron. Nejenže na Seznam nenabízí ani živé náhledy toho, jak bude reklama vypadat, natož aby je vůbec ukazoval správně. Velikost písma je nemněná a je dost prťavá, takže si jí jen stěží všimnete. O tom, že se zobrazuje relevantní reklama, se nedá vůbec mluvit. Například v článku o dovolené reklama ukazuje něco o celebritách a o autoškole, což je tak trochu mimo mísu.

Ve finále. Pokud nemáte web s velmi vysokou návštěvností, tak se Partner Sklik ani nevyplatí používat. Musíte ho vysloveně nacpat uživatelovi vysloveně až do chřtánu, aby si jí přečetl. Google v tomhle je dost přirozenější. Často se mi stane, že na jeho odkaz kliknu, v domnění, že patří k textu stránky, to se mi u Seznamu nestane.

Jedna myšlenka na “Sklik, další propadák”

  1. Je pravda, že reklama Skliku je otřesná, ale ta která je ve výsledcích vyhledávaní Seznamu mi přijde docela v pořádku. Nepropojovat ji s žádným účtem, dodržet podmínky, dát přiměřenou cenu (to co popisuješ – hodně zobrazení a málo prokliků není chyba Seznamu ani velikosti částky za proklik, ale nechytlavá reklama) a občas někdo i přijde 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..