Seznam.cz na blacklistu HackRepair.com

S tímto článkem přicházím trochu pozdě, ale i tak se jedná o stále aktuální problém. Jde o to, že oblíbený plugin iThemes Security začal z prozatím neznámých důvodů blokovat SeznamBota. K tomu dojde vždy se zapnutým rozšířením blacklistu HackRepair.com. Pokud váš web Seznam neindexuje, pak se podívejte do .htaccess souboru, kde možná najdete zablokovaného seznambota.

Následek blokování je jednoduchý. Seznam přestane indexovat vaše stránky. Problém však není ani tak v tom, že web vypadne z indexu, ale v tom, že návrat zpět trvá několik týdnů. Prozatím ani po 5 týdnech stále nic. Něco málo obsahu se proindexovalo, ale je toho žalostně málo a již několik dní se nic nezměnilo.

A jak podpořit návrat do indexu? Předně, musíte projít testem zde: http://search.seznam.cz/kontrolni-formular a pak možná ještě připomenout Seznamu že existujete http://search.seznam.cz/pridej-stranku. Psal jsem i na podporu, ale krom toho, že web zařadí na reindexaci, vám nic navíc nenabídnou. Mimochodem ruční přidávání stránek pomocí uvedeného formuláře má nastavený tajný limit pro přidávání, takže ne že tam nacpete sto stránek najednou.

Popravdě mě to docela dost štve. SeznamBot je pomalý a nic jako Webmaster Tools od Googlu či Bingu, kde by se vše dalo urychlit a zkontrolovat, Seznam nemá.

3 komentáře u „Seznam.cz na blacklistu HackRepair.com“

  1. Díky za „špatné“ zprávy. Dva weby z indexu kompletně pryč. No co se dá dělat, aspoň budu teď sledovat jak rychle se web dostane zpět. Moje otázka: Psal jste prosím na plugin s žádostí o výmaz Seznamu z blacklistu? Přiznám se, že si se svou angličtinou moc netroufám.

  2. Oni o tom dle mého vědí, tedy pokud sledují diskuze na mateřském webu WP. Osobně jsem to povypínal a víc to neřeším. Weby se my nyní pomalu vracení do indexu, ale rány si lížu stále, protože ten výpadek byl a díky neschopnému seznamu také stále je opravdu citelný.

  3. Zdravím,
    teď to hodně řeším. SeznamBot na blacklistu stále je. Řešila jsem to se Seznamem a slečna o ničem ani nevěděla. A také mi nabídla jen reindexaci s tím, že ostatní si máme udělat sami. Já mám minimálně 20 webů pryč ze Seznamu a zákazníci křičí 🙁 Škoda, že jsem Váš článek nenašla dříve :((
    Na to, že jsem měla Seznam tak na úrovni rohožky, teď už ho mám na úrovni červů pod zemí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..