Rychlostní masakr v panelových slamech s UPC

Říci, že nemožné se stalo realitou je trochu asi moc přehnané, nicméně je to skoro pravda. Od čtvrtka totiž budeme doma serfovat rychlostí 120 Mbit/s a při tom koukat na 80 televizních kanálů z části v HD za 920,-Kč. Hodně dobré, že?

Kde jsou časy, kdy jsem s kamarády šplhal po uhříněveských střechách a lovil WiFi signál, abychom mohli do Uhříněvse přivést alespoň trochu toto internetu. Pořizovací náklady na připojení WiFi přes CZFree byly někde na hranici 12.000,-Kč se závratnou rychlostí připojení do internetu 64 kB/s a lokální rychlostí kolem 1 MB/s. Mít něco takového doma byla celkem frajeřina, nicméně když jsme se pak přikonektili do DCčka, zjistili jsme, že v cizině již v před více jak 10ti lety měli rychlost 10Mbit/s jako celkem běžnou věc.

Ale i tak to bylo super. Díky shánění internetu, který měl onehdy přes WiFi jen jeden kamarád chycený přes výkonnou kruhovou anténu na vzdálenost několika kilometrů, na které prošel každý třetí ping, jsme dali dohromady super partu lidí a založili UHLAN, který dnes již neexistuje, protože je internetu všude kolem habaděj.

Pro šťouraly. Ano, vysoká rychlost připojení neznamená, že automaticky budu vše stahovat obrovskou rychlostí, stejně tak, že rychlost připojení není garantovaná a ve většině případů se jí nepodaří dosáhnout, ale to je jedno, mě stačí ten super pocit rychlosti vyšší než má naše LAN v práci.

Video z instalace 5Ghz pojítka

httpvh://www.youtube.com/watch?v=X9kntFShtDI

Pár fotografií z instalace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..