Recenze klávesnice SteelSeries Apex 350

Než se pustím do recenzování klávesnice, tak musím hned z kraje říci, že vám nebudu říkat, jestli si klávesnici koupit nebo ne. Totiž, každý z nás je jiný a každý má jiné potřeby. Novou klávesnici jsem vybíral dobré 2 měsíce, protože nabídka nejen na ČR trhu je tak mizerná, že vybrat si podsvětlenou klávesnici je opravdu oříšek. Koukal jsem i na zahraniční e-shopy a i tam je to bída. Navíc jsem přecházel z vymazlené ergonomické klávesnice od Microsoftu, který rozhodně umí dělat klávesnice, takže laťka byla nastavena hodně vysoko. No jo, jenže, když chcete podsvětlenou klávesnici, což je fakt super záležitost, tak hodně narazíte. Tedy pokud nepreferujete ty příšerné pseudo herní klávesnice a nebo nehodláte za klávesnici dát pět tisíc, což, jak jsem se s kamarádem shodl, je příšerně moc. Na druhou stranu, ty nejdražší klávesnice opět vypadají jako klávesnice, takže to za zamyšlení stojí, i když mechanické spínače jsou docela hlučné, takže nevím nevím.

kl-steelseries-apex-350-0007

Jaká je SteelSeries Apex 350?

Je to divná klávesnice. Je velká (široká jako můj širokoúhlý 24″ monitor), což mi nevadí, páč stará byla také rozměrná, jenže takhle má o dalších 26 makro kláves navíc. Hmm, to nepotřebuju. Ale když už tam jsou, a každá klávesa klávesnice lze libovolně přeprogramovat, tak proč ne. Namapoval jsem si na ně oblíbené programy, a na první levou klávesu L1 dal Escape, protože jsem jí omylem stále mačkal a zapínal tak první barevný profil. Jinak klávesnice je velmi komfortní a US layout skvělý, protože klávesnice na klávesách nemá bambilión znaků, které jsem nikdy nepotřeboval, takže působí velmi střízlivě a to je sexy. Dokonce si i zvykám na nízkoprofilové klávesy. Píše se na nich hodně rychle a krásně se mačkají. Nejsou ani hlučné, jak je v jedné recenzi napsáno. Po stránce designové je klávesnice velmi vydařená. Cool je to boční podsvětlení, to je fakt paráda. Jinak dávám podsvětlení trojku. Je totiž nerovnoměrné. Není to nic fatálního, ale naštve to. Levé makro klávesy jsou slaběji podsvětlené, což nevadí, ale je to divné. Protože je klávesnice udávaná jako herní, má jisté parametry navíc. Antighosting, již zmiňované makro klávesy, sedí na stole jak přibitá, má na klávese W znatové ťuplíky, které jsou docela fajn. Dále mají mnou ještě nezkoušené upravené kurzorové klávesy, a krásný velký Escape a hustej mezerník, ten je fakt boží. Co se týče podsvětlení, tak to má sedm úrovní světlosti a možnost nastavit 16 miliónů barev. Mě však stačí asi jen pět barev, které se přepínají klávesami L1 – L4. L1 je nyní Escape a na zbylých třech mám zelené, červeno-žluté a bílo červené podsvětlení. To mi stačí. Přes den jdou barvy vidět, ale na plném slunci moc ne. Za to večer je to hukot přátelé. Jak jsem mohl žít bez podsvětlené klávesnice, to fakt nevím. Jen na okraj zmíním, že pro kolotočáře je tu možnost zapnutí plynulého cyklického přebarvování, ale to jen tak na okraj. Jako poslední asi zmíním USB habík. Ten je boží, s jením nedostatkem, je to jen USB 2, a to je sakra moc škoda. Používám ho tedy na stará zařízení a jako nabíječku.

Závěr. Celkový dojem z klávesnice je hodně dobrý. Fakt je, že bych jí rozhodně ne každém doporučil. Svou velikostí a rozmístěním nízkoprofilových kláves je určená spíše pro náročné uživatele, kteří chápou, že na dobré klávesnice si musí nejprve zvykat a že za ně musí pustit nějakou tu korunu navíc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..