Je káva s mlékem škodlivá?

Včera jsem se mezi řečí od jedné spolupracovnice dozvěděl, že je prý káva s mlékem škodlivá. Docela mě to jako milovníka kávy naštvalo a tak jsem se na tuto problematiku podíval.

Co jsem tedy zjistil?

Káva s mlékem není škodlivá. Je to tak a ne jinak. Samozřejmě, že jisté látky v kávě mohou mít negativní dopad na naše zdraví, ale nic z toho s mlékem není pravda. A jak jsem to zjistil? Docela snadno.

Žijeme v době lží

V tomto případě zjistit, že je to hoax či stupidní propaganda, zkrátka nepravda, je docela snadné. Stačí si vyhledat následující „je káva s mlékem škodlivá“ a to co vypadne ve vyhledávači samo o sobě říká dostatek. Drtivá většina webů jsou prapodivné propagandistické weby hlásající všemožné kraviny. Blesk na prvním místě je sám o sobě také silně alarmující, protože kdo věří Blesku je s prominutím dement. Sice český rozhlas má v diskuzi také něco na toto téma, ale opět to přímo nesouvisí s mlékem, ale s kyselinou šťavelovou v kávě, která není zrovna zdraví prospěšná. No jo, nic není dokonalé, nicméně zdůrazňuji, že s mlékem v kávě to nemá absolutně nic společného.

Co na to v zahraničí

Podíval jsem se na zahraniční weby a jak už to tak v těchto případech bývá, tak nikdo nic takového nepíše. Občas se něco vyskytne, ale v zásadě jsou to jen věci, netýkající se mléka.

Co na to zdravý rozum?

Káva s mlékem se pije snad odjakživa a kdyby byla škodlivá, tak o tom již dávno víme.

Závěr – káva s mlékem není o nic víc škodlivá, než bez něj. Jedná se tedy o hoax/ lež/ propagandu/ snahu se zviditelnit apod.

Bylo by asi také korektní, uvést, že nejsem lékař, ale jen zvědavý ajťák 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..