Poslyšte krátký příběh o lidské blbosti

Lidská blbost je všudy přítomná. Bohužel i u nás v baráku v Kladně. Bydlíme v sedmipatrovém paneláku ze začátku devadesátých let. Je to relativně moderní barák s velkými byty, jak to mám rád. Bohužel vedení je padlé na hlavu.

Šero jako ve středověkém Londýně

Na chodbě máme tři světla s 60W žárovkami. Krát 7 pater je 21 žárovek (1260 Wattů), které se najednou rozsvítí, když někdo zmáčkne tlačítko světla. Souhlasím s tím, že je to stupidní řešení osvětlení, protože nemá cenu rozsvěcovat celý barák, když chcete jen část. V Uhříněvsi, kde jsem před pár lety bydlel, to vyřešili jednoduše. Prostě na chodbách nainstalovali čidla pochybu, která rozsvědcovala pouze potřebná světla, tak jak jste procházeli po chodbě. Zde to však vyřešili šalamounsky. Aby ušetřili, vypnuly nejdříve jednu ze tří napájecích větví světel na chodbě. Takže svítili jen dvě. Vypadalo to dost hloupě, ale ještě to šlo, světla bylo celkem dost. Spotřeba klesla o třetinu na 840W. To celkem jde, když si uvědomíte, že vaše elektrická konvice na vodu má spotřebu kolem 1200W. Jenže ani to jim nestačilo, oni šli ještě dál a dnes jsem si všiml, že je vypnutá i druhá větev pro napájení světla. Spotřeba klesla na 420 Wattů. Hurá, ušetřili jsme měsíčně každý asi 20 korun!!!! Uvědomte si, že se spotřeba rozpočítává podílově na všechny byty. Paráda, ušetřilo se, hned to půjdu oslavit. Tedy pokud v té tmě s sebou někde nešvihnu a nezlomím si na schodech vaz.

Když jsem vedení říkal, aby nechali předělat světlo na čidla, tak mi řekli, že je to moc drahé. Zde podotýkám, že barák není chudý. Máme aktuálně ve fondu oprav něco přes čtvrt milionu a stále tam peníze přibývají, každý měsíc se vybere poměrně dost peněz. Přitom 50,-Kč jde na „funkcionáře“ z baráku, to jsou ty paka, co tohle vymýšlí. Měsíčně si takto každý z nich přijde na cca 1000,- Kč a to jsou schůze jednou za rok, protože jsme všichni v družstvu Ocelář, které mi v tuhle chvíli připadá jen jako vysavač financí nájemníků, protože jsem nezaregistroval, že by něco dělalo a k něčemu bylo.

A to jsem se nedávno bavil s ženskou, která se v družstvu angažuje, o zateplení baráku, tedy alespoň té nejstudenější části. Víte co mi řekla? Že ona to nechce, protože když to udělají, tak se stejně časem energie zdraží. Navíc, prý že v té nejstudenější části baráku mají ložnici a stejně tam netopí, takže je zateplení prý zbytečné.

No není to nádhera!!! Lidská blbost je opravdu velmi kreativní. Myslím, že teď již chápu Zemana, který v podstatě o každém říká, že je to pitomec nebo debil, a že to prý nebere jako urážku, i když, on to dost přehání.

Ten, kdo ví a neví, že ví, spí. Probuďte ho! Ten, kdo neví a ví, že neví, je prostý. Poučte ho! Ten, kdo neví a neví, že neví, je hloupý. Vyhněte se mu! Ten, kdo ví a ví, že ví, je moudrý. Následujte ho! – Werich J.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..