Plácla je jako Google. Budete jí milovat a nenávidět současně

Plácla po prodeji prochází určitou transformací, která mi připomíná chování Googlu. Google se svými algoritmy snaží o to, aby byl internet lepší než je, a aby zmizely z vyhledávání weby, které v jednoduchosti řečeno jsou nekvalitní. Na druhou stranu se chová vůči majitelům webových stránek ne zrovna pěkně. Pořád si vymýšlí nová pravidla, a to co platilo včera dnes neplatí, ba naopak minulost je brána jako chyba a můžete za ní být penalizovaní. Podobné je to i s kontroverzní Pláclou. Na jednu stranu se nová Plácla snaží donutit blogery psát lépe a dělat kvalitnější blogy, na druhou stranu vymýšlí ptákoviny (měření rychlosti napsání článku) a není schopná opravit staré chyby/nedodělky, které jí škodí (pochválení autora probíhá přes reklamace aj.). Chvíli jsem uvažoval o tom, že bych napsal svůj 100x lepší web ala Plácla a Kupčlánek dohromady, ale pak jsem od toho upustil. Přeci jen mám těch webů již dost a mám s nimi plné ruce práce.

Každopádně stejně jako mě Google donutil dělat kvalitní weby, nutí mě Plácla stávající weby, které jsou do Plácly zapojené dělat lépe a radostněji. Speciálně jeden můj web dost zakrněl, protože generoval konstantní zisky a tak nějak jel automaticky sám. Nyní se web dostal do fáze, kdy ho budu musel nějak vzkřísit a zlepšit.

Tímto bych chtěl poděkovat Plácle, za to, že je nyní taková jaká je. Miluji jí a nenávidím najednou. Je to hrozný stav, ale co se dá dělat, když pomocí ní vydělávám nezanedbatelné peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..