Moudrý pan Kiyosaki

Dnes mi došlo, že pan Kiyosaki je velmi moudrý muž, ne že bych si toho nebyl vědom již dříve, avšak až dnes jsem si skutečně uvědomil sílu jeho slov, kterou jsem dříve přeci jen trochu zlehčoval.

Řešil jsem jednu zakázku, která byla na hranici mých současných podnikatelských možností. Jednalo se o zakázku, v které zákazník požadoval tisíc kusů čajů. Sehnat tolik čaje není zas takový problém, problém je to však z počátku ufinancovat. Zejména zálohu několik desítek tisíc korun, které je potřeba ihned poslat jako zálohu objednávky. Není tedy čas čekat na zaslání peněz od zákazníka.

Úvěrová linka – základ úspěchu

Chvíli po tom, co jsem musel zakázku odmítnout, jsem si vzpomněl, že pan Kiyosaki ve své asi nejlepší knize „Bohatý táta radí jak investovat„, napsal, že první věc při podnikání a investování (o kterém je kniha) je zajištění úvěrové linky s bankou. Vtip je v tom, že občas potřebujete nárazově na podnikání peníze, které za krátkou dobu dostanete zpět od zákazníka. A právě v těchto případech, je potřeba mít sjednanou tzv. úvěrovou linku s bankou. Jinak řečeno, je potřeba předjednat možnost úvěru tak, aby když bude potřeba, budou peníze ihned k dispozici.

Z příkladu jde vidět, že knihy od pana Kiyosakiho jsou plné moudrostí, které bohužel člověk docení zpravidla až když něco prošvihne.  Takže, já letím do banky domluvit možnost revolvingového úvěru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..