Má smysl pronajímat si e-shop? Názor e-shopaře

Jako bývalý provozovatel e-shopu s čaji bych se s vámi chtěl podělit o svůj názor s e-shopy, respektive, jestli je pronajímat nebo si je stavět své ať již „na zelené louce“, nebo pomocí programů jako je Prestashop, osCommerce nebo třeba Magento.

Stavíme e-shop na zelené louce

Před nějakou dobou jsem okolnostmi byl přinucen k tomu e-shop si naprogramovat. Nic extra jsem od něj nechtěl, a tak vytvoření primitivního, za to však neskutečně rychlého e-shopu kupodivu ani nebylo zas tak moc náročné. Na druhou stranu, vyžadovalo to znalost programování a také poměrně dost času, který jsem nad jeho tvorbou musel strávit. Osobně mám však tento způsob tvorby e-shopu nejraději. Mimochodem, pokud se vašemu e-shopu bude dařit, tak vám stejně nic jiného, než naprogramovat svůj e-shop nezbude. Hotová řešení mají docela dost omezení, která vás však v počátcích nemusí nijak znepokojovat.

Používáme hotové e-shopy zdarma

Další možností, jak provozovat e-shop spočívá v používání hotových řešení, které si každý může stáhnout zdarma. Jedná se o velmi elegantní řešení, které vám umožní mít celkem slušnou kontrolu nad e-shopem, bez nutnosti platit poplatky za pronájem. Jenže je tu obligátní „ale“.  Jednak budete potřebovat nadupaný webhosting, protože tato řešení jsou dost náročná na výkon. Dále pak docela dost rychle zjistíte, že bez alespoň elementární znalosti programování a angličtiny, toho moc neuděláte. No a v neposlední řadě také brzy zjistíte, že po nějaké době váš e-shop objeví roboti, kteří se vám budou snažit každý den nějak nabourat do stránek. Totiž Prestashop a jemu podobný software je dost oblíbeným cílem hackerů. Vám tak nezbude nic jiného, než se začít snažit zabezpečit e-shop co nejvíc a to není vůbec nic snadného.

Pronájem e-shopu

Nepatříte-li do technicky zdatné skupiny, nebo prostě jen chcete dělat business, a ne se v něčem pořád hrabat, nezbude vám nic jiného, než si e-shop pronajmout. To dnes naštěstí není žádný problém. Například takový Atomer, specializující se na pronájem e-shopů, vám po jednokrokové registraci umožní do jedné minuty mít nastartovaný e-shop, do kterého můžete ihned ládovat data. Přičemž díky tomu, že se jedná o lokální software, do kterého se žádný hacker jen tak nedostane, je možné toto řešení považovat i za docela dost bezpečné. Mimo to, se jedná o profesionální řešení, které v podobě modulů nabízí různé hotová funkce, která vám umožní například používat platby kartami, napojení na různé účetní a skladové systémy, SEO optimalizaci, SMS bránu, mailing, napojení na Heuréku a Zboží.cz případně třeba také na splátkový systém Cetelemu.

Závěr: Co si kdo vyberete záleží na vás. Předpokádám však, že skončíte u pronájmu e-shopu, který vám umožní soustředit se čistě jen na váš core business.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..