Krátké zamyšlení nad penězi

Nedávno jsem koukal v televizi na  Z1 na Den v byznysu a …

1) napadlo mě Investování na kapitálovém trhu je v podstatě sázení, stejné jako je třeba sázení na výsledky ve fotbale apod. Nikdo neví, jak to dopadne, tudíž výsledek je nejistý. Můžete vydělat, stejně tak jako prodělat boty. S tím rozdílem, že skutečně investovat může jen málo lidí, protože je to drahá a hodně složitá sranda, které rozumí jen pár vyvolených jedinců. I ostatní mohou investovat. Ano, ale ti nemají žádnou, nebo jen minimální kontrolu nad svou investicí a proto nemají moc šancí na nějaký větší úspěch. Navíc tito lidé často mají nulové finanční vzdělání. Vím to, protože jsem investoval do podílových fondů. Do doby než přišla krize, to bylo celkem výnosné (cca 10% zisk), ale pak zisk začal rapidně klesal. Bohužel jsem nad touto investicí, která nebyla zrovna malá, měl strašně malou kontrolu. Škoda, že v té době jsem neměl přečtené knihy od Roberta Kiosakiho.

Zde si neodpustím známý výrok finančního génia Warrena Buffeta

Wall Street je jediné místo, kam jezdí lidé v Rolls-Roycu pro radu od těch, kdo jezdí metrem.

2) dále v pořadu říkali, jednu moc zajímavou a známou věc, která mě dost zaujala, protože, kdyby se jí řídili ostatní, tak by vše bylo o něco levnější a podniky by víc vydělaly.

Říkali, že je potřeba snížit spotřební daň u nafty, protože když jí sníží, začnou u nás víc nakupovat naftu kamioňáci, což znamená větší příjem do státní kasy.

To se mi moc líbí, protože zlevněním více vydělají, protože více prodají. V opačném případě by příjem byl mnohem menší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..