K čemu je vlastně Facebook

Vím, možná je to hloupá otázka, ale já se skutečně ptám, k čemu je tento portál dobrý?

Nedávno se mě v práci kluci ptali, k čemu že je vlastně ten Facebook? No je dobrý pro spoustu věcí, ale jinak je k ničemu.

Facebook je samozřejmě dobrý pro navázání kontaktu s lidmi, o kterých jste si mysleli, že už je pravděpodobně nikdy neuvidíte, z těch či oněch důvodu a k udržování kontaktu s kamarády, ale na to tu už je portál Lide.cz, který je sice spíš pro puberťáky, než pro normální lidi.

Pokud je Facebook podle vás super, tak mi prosím odpovězte na otázku „Co na Facebooku obvykle děláte?„, tedy mimo hraní primitivních Flashových her?

Předpokládám, že asi nic.

A wo tom to je. O ničem 🙂

V naprosté většině skupin se nikdo nebaví, tak proč tam jsou, respektive, proč se do nich někdo přidává? Opakem jsou skupiny např. PC Tuningu, kde je spousta zajímaných příspěvků, které vám v zápětí zahltí vaší hlavní stránku věcmi, které vás ve výsledku stejně nezajímají. Což je důvod, proč jsem odešel z této jinak zajímavé skupiny.

Kdyby ten Facebook byl alespoň trochu přehledný 🙁

Sám sice mám na Facebooku skupinu, která se vztahuje k mému webu www.kde-nakupujete.cz, ale popravdě jsem to udělal jen proto, abych byl IN, respektive moje stránky. No a pak taky pro to, abych mohl tak trochu šířit své články dál po vlnách internetu.

Samozřejmě, že Facebook je pro spoustu lidí zajímavý z hlediska reklamy. Udělat fanouškovskou skupinu, do které nachytáte spoustu lidí je otázka fantazie a trochy hledání. Po nějaké době pak do větší skupiny (>10.000 uživatelů – na české poměry je to dost, protože je nás zkrátka moc málo) nacpe reklama, nebo se prodá v aukci, za často ne zrovna malé peníze.

4 komentáře u „K čemu je vlastně Facebook“

  1. Já osobně sem na FB dřív psal statusy, komentoval je ostatním, psal pod fotky, „diskutoval“ pod některýma lepšíma stausama…dneska už mě to nebaví, tak to používám opravdu za účelem, za jakým sem svůj účet zakládal…abych měl někde sbírku lidí, na které nemám žádné jiné kontakty…
    btw žádné flashovky jsem na FB nikdy nehrál 😉

  2. Na FB hraju akorát Icy Tower, jinak mě to tam nijak moc nebaví…

  3. původní nápad ok ale jinak síť na h…o zkusil jsem ho je to na nic se nedozvím jen hromadu zbytečností

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..