Jak nastavit hezké seo URL na aliasu na wedos pro Opencart, Prestashop, WordPress aj.

Pokud provozujete více redakčních systémů, nebo e-shopů na webhostingu Wedosu, a používáte aliasy na domény, pak narazíte na problém s .htaccess a hezkými URL.

Jednoduché elegantní řešení je nechat root prázdný. Pouze v něm nechte originální .htaccess soubor. V adresáři domains si vytvořte adresář s vaší doménou (example.com) a do něj nahrajte všechny potřebné soubory i s vygenerovaným (WordPress, Opencart, Prestashop) .htaccess souborem.

U aliasů si nejprve v adresáři subdom vytvořte adresář se subdoménou (example) a do něj nahrajte CMS, nebo e-shop s opět aplikací vygenerovaným .htaccess souborem. V případě Opencartu je potřeba vymazat dva řádky obsahující Options, ostatní ponechte.

Pokud s aliasem začínáte, pak je potřeba po vytvoření adresáře subdomény nastavit A záznam (položka DNS záznamy) – platí pro subdomény a aliasy.

Jinak pro emaily je možné nastavit také aliasy, takže můžete mít nejen virtuální hosting, ale i virtuální emailovou adresu.

2 komentáře u „Jak nastavit hezké seo URL na aliasu na wedos pro Opencart, Prestashop, WordPress aj.“

  1. Díky moc za tento článek, s tímto problémem jsem strávil několik hodin, ani online podpora wedos mi nepomohla. S pomocí tohoto článku jsem vyřešil problém během pěti minut. Ještě jednou díky!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..