Jak automaticky nainstalovat síťovou tiskárnu?

V mojí práci máme několik set počítačů a na těch se střídá spousta lidí, takže není dost dobře možné, abychom každému chodili instalovat extra síťovou tiskárnu. Samozřejmě, že i síťová tiskárna může být nainstalovaná jako lokální, ale to považujeme za prasárnu, protože tím ztrácíte kontrolu nad síťovými tiskárnami (nastavení, vzdálená správa z domova, jednotné nastavení pro všechny). Ti co mají možnost nastavovat ActiveDirectory, což je asi nejjednodušší cesta jak se s tímto problémem vypořádat, to mají snadnější. Ti ostatní musí udělat následující.

1 – vytvořte si skript VBS – příklad:

Set objNetwork = CreateObject("WScript.Network")
objNetwork.AddWindowsPrinterConnection "\VAS_PRINT_SERVERNAZEV_TISKARNY"

2 – Spusťte gpedit.msc (Editor místních zásad skupiny)
3 – V Konfigurace uživateleNastavení systému WindowsSkripty (pro přihlášení nebo odhlášení)Přihlášení, přidejte váš skript. Windows vám sám nabídne adresář, v kterém očekává váš instalační skript, který vám doporučuji využít. Skript systém bude chránit a nebude uživatele nijak otravovat.

To je vše. Po restartu PC a následném přihlášení libovolného uživatele dojde po několika sekundách k automatické instalaci tiskárny.
Někdy je problém s tím, že se sice tiskárna nainstaluje, ale ovladače vyžadují potvrzení administrátora. Z toho důvodu, tam kde mám podezření, že by se takový problém mohl vyskytnout, tak skript nejprve spustím ručně pod svým admin účtem a tiskárnu otestuji, případně potvrdím instalaci ovladačů.

2 komentáře u „Jak automaticky nainstalovat síťovou tiskárnu?“

  1. Dobrý den a když mi scrip vyhodí chybovou hlášku že nemá přístup k tiskárně a musím ručně najít pc v síťi a na něho se přihlásit a poté to teprve jde… nejde to přihlašování zahrnout do scriptu ?

  2. Dobrý den, popravdě moc nerozumím tomu co píšete. Pokud se snažíte skriptem instalovat sdílenou tiskárnu, není potřeba se na „PC v síti“ přihlašovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..