Film Lidice

Je zvláštní, jak i po takové době (1942) mohou být zvěrstva druhé světové války stále živá. I když důvody, proč se lidi za války tak chovali, jsou již dávno vysvětlená, je stále udivující, jak někdo může být něčeho takového schopný. V tomto má, a bude na vždy mít, druhá světová válka určité prvenství. Technika se po století páry začala rozvíjet nezadržitelným tempem, díky čemuž  lidi dostali do rukou nástroje, které daleko přesahovaly jejich mentální schopnosti. Kdyby měl Hitler k dispozici dnešní techniku, možná by svůj ďábelský plán dokonal do definitivního konce.

Naštěstí se bitvy díky všudy přítomné technice přenášejí do virtuálního světa internetu, kde mezi sebou bojují velmi chytří lidé pomocí vysoce sofistikovaných algoritmů. Otázka je, jestli se někdy takové neviditelné bitvy nepřenesou i do skutečného světa. Již dnes je totiž nejmodernější vojenská technika téměř na úrovni filmu Terminátor 1. Jen ta inteligence zatím technice chybí. Díky bohu. Nicméně si myslím, že do takového roku 2030 bude technika díky kvantovým počítačům o pár peta flopů dál. Nevím, jestli to víte, ale již dnes je komerčně dostupný kvantový počítač. Sice není zrovna levný, stojí totiž 10 milionů dolarů, avšak první počítače byly stejně drahé a nemotorné, jako tento počítač, který umí údajně jen jednu logickou operaci a to sčítání. Sice se nedá přesně odhadnout budoucnost, ale jsem pevně přesvědčený, že tento kvantový počítač určitě odstartuje éru masivního paralelismu, díky čemuž dojde k zdokonalení umělé inteligence, které jedničky a nuly nestačí, protože potřebuje i další mezi stavy. Na to je kvantový počítač perfektní nástroj s brutálním výkonem.

No co, buďme optimisté a doufejme, že s novými zbraněmi přijdou i nové anti-zbraně, a že nebudeme muset vést gerilovou válku s nožem v ruce, jako se tomu děje jinde.

Film Lidice, který natáčeli nedaleko místa kde aktuálně bydlím, je taková připomínka toho, když se k moci dostane duševně nemocný člověk. Těch máme sice ve vládě dost, ale naštěstí jim jde jen o peníze a ne o světovládu a rasovou čistotu.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=pNPyiPsLJzQ

Jedna myšlenka na “Film Lidice”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..