Existuje vůbec něco jako pasivní příjem?

Před chvílí jsem si říkal, že na online podnikání je fajn, že vydělává i když si se zrovna válíte někde u moře, nebo když v sobě máte už týden 2 promile alkoholu, když v tom koukám na ranky, zase potvory šly dolů. Já vím, že to s návštěvností nemá nic společného, ale i tak to člověka naštve. Navíc několik mých webů vydělává hlavně díky rankům a hloupým uživatelům, kteří nechápu, že PR1 ještě neznamená, že nemůžete mít 2.000 unikátních návštěv za den, což můj jeden web na Vánoce měl, i když měl PR 0, protože byl nový. Prostě když se podaří napsat něco co je zrovna v kurzu, tak to lidi na stránky dostane, tak to je. Každopádně s nižšími ranky klesá zpravidla i můj příjem.

To vše mě dohání k myšlence, jestli existuje vůbec pasivní příjem. Ono totiž i o takové webové stránky, které jsou dnes na vrcholu, se musíte neustále nějak starat, jinak budou stále více a více propadat v SERPu. Není se čemu divit, konkurence je obrovská a neválí se u moře, nebo nametená někde pod stolem. A to v zásadě platí o všem. I když budete pronajímat byt, tak se o něj budete muset starat, tedy pokud si na to nezaplatíte nějakou šikovnou firmu. Stejně tak, i když nakoupíte akcie na dlouhé pozice a budete si z nich brát jen dividendy, tak i tak budete muset vývoj na trhu chtě nechtě sledovat. Tak by se dalo pokračovat donekonečna.

To vše mě vede k jedinému závěru, že pasivní příjem si lze zajistit leda tak, že mezi sebe a váš business postavíte prostředníka, který se o vše bude starat. Bohužel i v tomto případě není možné se 100% na prostředníka spolehnout, takže je potřeba ho kontrolovat. A navíc, protože takový prostředník si bude chtít také nějakou tu korunu ponechat, tak se to vyplatí až u projektů, které vydělávají zajímavější peníze.

Závěr: pokud si myslíte, že existuje 100% pasivní příjem, pak se sakramentsky mýlíte. 

Jedna myšlenka na “Existuje vůbec něco jako pasivní příjem?”

  1. Posledni odstavec je správně 🙂 Ale nemůže to stát jen na jednom člověku. Kiyosaki říká že samostatná firma má mít alespoň 500 lidí. A v MLM je to jasný, že to není jen na tobě, a stabilitu získáš tím, že pomůžeš někomu jinýmu vydělat – ideálně víc, než vyděláváš ty sám 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..