Češi málo vyjednávají o ceně

Protože sháníme s manželkou bydlení a před nějakou dobou se mi do rukou dostal výborný audio kurz o nakupování nemovitostí, rozhodl jsem se vyzkoušet pár rad, které autor pan Řehulka radil. Jedním z nich bylo vyjednávání o ceně. Nevěřili byste, ono to funguje.

Ne že bychom se již dřív nepokoušeli o ceně vyjednávat, ale nikdy jsme to nezkusili tak jak nám v kurzu pan Řehulka radil. V zásadě říkal, že cenu bytu má první řadě říct prodejce, a pak jí máte navrhnout vy. Nikdy obráceně. Pán, kterému jsem dal o více jak 100.000,-Kč menší nabídku byl zaskočený, a neodpověděl, jestli cenu akceptuje, nebo ne, avšak po několika dnech odpověděl s nabídkou o 60.000,-Kč nižší. Není to, to, co jsem chtěl, ale i tak to je úspěch.

Samozřejmě problematika vyjednávání je složitá a to co zde píšu je velmi, opravdu velmi zjednodušené. Nicméně a je to dle mého názoru pravda, Češi nejsou zvyklí o ceně vyjednávat. Většinou berou danou cenu jako konečnou, což je v podstatě špatně, protože se takto ochuzují o peníze.

Co vy a smlouvání o ceně, jaké máte zkušenosti?

3 komentáře u „Češi málo vyjednávají o ceně“

  1. „Nevěřili by jste“. Ale notak… Taková příšerná gramatická chyba by byla omluvitelná tak jedině u žáka třetí třídy. Vy „by jste“ možná nevěřili, ovšem my ostatní „bychom“ nevěřili. Stejně tak i vy „byste“ nevěřili.

    Echm. Teď jsem si přečetl celý článek. Tam jsou chyby, které by neudělalo ani dítě ve třídě druhé. O chybějících slovech, znacích a písmenech nemluvím. Doporučuji psát alespoň do Wordu 2007, ten tyhle základní pravopisné chyby zvládá. Třeba Češi určitě nejsou „zvyklý“.

  2. …mě vždy jen zaráží, jak někteří lidé, neustále řeší „gramatiku“ a „hrubky“ a různé jiné krávoviny, místo aby se zabývali obsahem „sdělení“…. Takovíto lidi ať si jdou číst v Pravidlech pravopisu a nectou „blogy“…

    btw: Sorry za hrubky, měl jsem z ČJ 4-5…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..