Bude nová služba KupČlánek konkurence Plácla?

V našem malém českém internetovém rybníčku se objevila nová ryba, která je podobná webu Plácla.cz. Ta byla donedávna u nás poměrně unikátní službou, která umožnila stovkám blogerů vydělat si peníze psaním reklamních článků. Co se týče mě, vydělal jsem si na Plácle prozatím dost na rozjetí mého e-shopu, který dnes celkem prosperuje. Psaním článků si tedy můžete vydělávat poměrně slušné peníze. Vše záleží jen na vás, kolik webů rozjedete, za dnes směšných pár korun třeba u Wedosu, a kolik peněz si ve finále vyděláte. Problém Plácly je v tom, že se takřka nevyvíjí dál a tak web začal poměrně stagnovat. Osobně mezi nejhorší vlastnosti Plácly, řadím nemožnost vzájemné komunikace, kdy inzerent s blogerem spolu často komunikují pouze přes reklamace, byť nic reklamovat nechtějí. Několikrát se mi stalo, že mi inzerenti pochválili článek přes reklamace, což je víc než stupidní. Bohužel, Plácla nereaguje na připomínky. Navíc poptávky zde umisťuje jen pár klientů, kteří PR moc neřeší, takže výstupní kvalita článků je nízká a tak se zde drží i poměrně dost nekvalitních webů. Ne jednou se mi stalo, že mě zklamaní zákazníci Plácly oslovili osobně mimo tento web a domluvili se mnou napsání článků. Otázka je, jestli to bude s novým KupČlánkem lepší.

Prozatím jsem se na KupČlánku zaregistroval a čekám na schválení mého webu. Nemohu tedy nyní říci, jestli je lepší, nebo ne, každopádně je jiný. KupČlánek totiž umožňuje nejen registrace vlastníků webů, ale třeba jen copyrighterů, kteří pro inzerenta budou psát texty, nebo třeba překládat. V tomto se KupČlánek od Plácly velmi liší. A to je velmi dobře. Možná na to Plácla zareaguje nějakým vylepšením, nebo rozšířením služeb. Mno, bude zajímavé vývoj KupČlánku sledovat. Osobně jsem zvědavý na to, až finančák zjistí, že na web zajišťuje i překlady, co bude majitel webu dělat. Překladatelská činnost je totiž jinak paušálně zdaněna, bohužel tou nejhorší sazbou. Paušál určitě budou využívat, protože poskytují služby. Ale co, třeba se web uchytí a bude lepší, než Plácla. Mimochodem, provozovatel není plátce DPH, ale to by být problém neměl.

4 komentáře u „Bude nová služba KupČlánek konkurence Plácla?“

  1. Placla stojí za nic. Uvidíme, jak se novému systému bude dařit. Má to v rukou Jan Kalianko, který již nějaké projekty rozjel, tak uvidíme.

  2. Doufejme, chtělo by to nějakou změnu. Bude to však vyžadovat pojmutí celého problémů psaní článků jinak. Hlavně to bude chtít osvětu. Firmy stále nechápou, že za 200,-Kč žádný extra článek nedostanou. Za ty peníze dostanou jen nicneříkající text okolo odkazu.

  3. S kupčlánkem to zatím nevypadá moc dobře. Ta administrace je přímo děs a hrůza. Placla je oproti Kupčlánku zenová zahrada… A počet poptávek? Nesrovnatelné.

  4. Ano, více méně je to tak. Na druhou stranu se mi na Kupčlánku nejvíc líbí možnost komunikace se zákazníkem. To mi u plácly chybí. Například u Plácly mi nečinností zadavatele spadnu článek do arbitráže. Plácla nám napsala, že se máme domluvit mezi sebou, jinak to rozseknou sami. No jo, ale nedali nám žádný nástroj na domluvu. V tomhle je Plácla opravdu otřesná. Jinak se s ní pracuje lépe než z Kupčlánkem. I když nechápu proč se mi zobrazují požadavky na články u kterých zadavatel zatím nezaplatil kredit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..