Email na Seznamu obsahuje chybu

Těžko říct, jestli je to chyba nebo ne, ale každopádně, to co zde napíšu, je svým způsobem zneužitelné. Na „chybu“ v emailu Seznamu, které se v podstatě ani nedá zabránit, jsem přišel náhodou při dodělávání jedněch webových stránek.

Pokud se rádi svěřujete Seznamu a vyplňujete o sobě v nastavení profilu emailu pečlivě a pravdivě všechny položky jako jsou jméno, telefon, fotografie, přezdívku a případně i nějaký ten komentář, tak věřte, že si to může přečíst kdokoliv bude chtít.

Stačí mít na Seznamu svůj účet a poslat si z nějakého formuláře sobě email. Při odeslání do odesílatele vyplníte nějakou existující emailovou adresu, která spadá pod Seznam (…@seznam.cz. …@email.cz, …@post.cz, …@spoluzaci.cz, …@stream.cz, …@firmy.cz), do příjemce nastavíte svůj účet na Seznamu a je hotovo. Pokud dotyčná osoba vyplnila údaje v profilu, tak se vám po kliknutí na Vizitku na stránkách emailu zobrazí informace o dotyčné osobě.

Jak vytvořit formulář, z kterého si můžete poslat email vám neřeknu, protože to je tak jednoduché, že to zvládne i můj pes, takže se mě na to zde prosím neptejte.

A jak se tomu bránit? No jednoduše, nevyplňujte v nastavení informace o sobě, alespoň ne ty, které nechcete zveřejňovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..