Jak si vydělat peníze na internetu

Přestože existuje mnoho různých způsobů jak si vydělat peníze na internetu, je jen pár, které Vám skutečně vydělají peníze. Tedy pokud nemáte webovou stránku s návštěvností v řádech statisíců za měsíc, což je pro 95% všech webových stránek naprosto nereálná hodnota, které se ani zdaleka nikdy nepřiblíží. Rozjet takový web je totiž finančně a časově extrémně náročné. Zavést do povědomí takové webové stránky trvá cca 1 – 2 roky a navíc stojí to dost peněz.

Získat návštěvnost samozřejmě můžete i zdarma: Staňte se třeba Super Václavem, natočte své vylomeniny, dostaňte se s tím do televize, a máte alespoň na chvilku o návštěvnost postaráno. Chce to však být dostatečný vtipálek.

Pro normální lidi, obyčejné blogery existuje jeden velmi jednoduchý a ověřený způsob jak si vydělat peníze. Pokud totiž umíte češtinu alespoň trochu obstojně, nebo máte nějakého domácího korektora, můžete se pustit do vydělávání peněz psaním PR článků.

PR článek je, zjednodušeně řečeno, reklamní článek. Přestože je to špatná definice, pro český internetový rybník, je tato definice více než dostačující. Většina laiků, kteří zadávají poptávky na PR články nemá ani šajnu, co to vlastně PR je, což vedlo k tomu, že je PR článek většinou považován za HTML odkaz, obalený takovým množstvím textu, že odkaz není považován za koupený, ale přirozeně se vyskytující v textu (takový odkaz je hodnotný).  V textu, který tento odkaz obklopuje, se většinou vyskytují nejrůznější klíčová slova, která slouží jako potrava pro vyhledávače. Občas se najde někdo, kdo zná přesnou definici PR a umí jí využít ve svůj prospěch. Takových zadavatelů je však málo.

Pokud máte blog, nebo ho plánujete rozjet, vyzkoušejte psaní PR článků. Po překonání prvních záseků zjistíte, že se dá pěkný článek, za který dostanete průměrně 150,-Kč, napsat za půl hodiny až hodinu. První Vám však napsat bude trvat takové dvě hodiny. Pokud vydržíte, můžete si v závislosti na množství volného času vydělat i 8 – 10.000,-Kč za měsíc.

Jaké jsou náklady na rozjetí vlastního blogu? Rozjet klasický blog nic nestojí, avšak rozjet blog, který vydělává, stojí menší investici do své domény a hostingu. Většinou inzerenti neradi nabízí zakázky webům s doménou třetí úrovně. Doména třetí úrovně je třeba blog.wz.cz, nebo blog.sblog.cz apod. Vy potřebujete mít doménu druhé úrovně jako je třeba www.birknet.eu, nebo www.mujblog.cz apod. fantazii se meze nekladou.

Závěr. Nechte plavat PPC reklamy, affilliate reklamy apod. stejně na nich nic nevyděláte, protože nebudete mít dostatečnou návštěvnost, abyste měli dost prokliků (PPC) a zakoupených produktů (affilliate). Místo toho se pusťte do psaní článků. Vydělávat budete okamžitě a v pohodlí domova.

Máte-li dotaz klidně se ptejte zde pod článkem.

Zkuste affiliate

Máte webové stránky? Pokud ano, pak na nic můžete vydělávat pomocí affiliate marketingu. jednoduše budete na webu publikovat reklamní banery, nebo třeba psát tolik oblíbené recenze a za přivedené platící zákazníky dostanete provizi. Téma affiliate marketingu je poměrně rozsáhlé a rozhodně ní cílem tohoto článku, prototo, pokud vás tato problematika více zajímá, přečtěte si špičkovou e-knihu Affilák Michala Majgota, v které je problematika vydělávání pomocí affiliate komplexně zpracovaná.

10 komentářů u „Jak si vydělat peníze na internetu“

 1. Zdravim, zajímalo by mě, jak to funguje v praxi? Musím si pořídit blog, zařídit hosting a koupit doménu..Kolik to tak odhadem stojí..? Zajímalo by mě to. Nápadů mám dost, kdyžtak mi hoď bližší info na mail, rád bych začal vydělávat co nejdřív. A samozřejmě by mě zajímalo jak je to s vyplácením peněz..?

 2. Mimochodem, na placla.cz jsem se dozvěděl, že blog musí být starší, než půl roku…je to pravda..?

 3. Zdravím. Pokud chceš psát pro Pláclu, není to jen tak, protože pryč jsou doby, kdy brali každý blog. Dnes musí splňovat určitá kritéria. Předně musí web na doméně druhého řádu (www.asdfg.cz) a musí mít PR i SR minimálně 2. To samozřejmě nezískáš za týden. Dále neberou již klasické PR weby. Na webu musí být víc věcí než jen placené články atd.. mrkni na jejich blog a twitter, mají tam dost informací. PS: O kvalitě většiny blogů, které píšou články mám velké pochybnosti.

 4. Jinak peníze ti pošlou normálně na účet, s tím není problém, posílají je rychle.

 5. A co trochu něco jiného? Myslím, že psát články za 150 Kč je docela oprus, když si vemu, kolik času nad tím člověk stráví času.

 6. Ano to sice je, ale v tomto případě jsou to skutečné peníze každý měsíc. Než mi Google sestřelil web, tak jsem na něm takto vydělával cca 4.000 za měsíc. Osobně mám averzi k programům o kterých píšeš. Mimo to, je nutnost být registrovaný k DPH.

 7. Dnes Placla má celkem trvdá pravidla. Nicméně pokud máš kvalitní blog, běžně se zde pohybují poptávky i v řádu tisíců za článek. Skutečně psát za 150 by asi nebyl moc výdělek, ale horší brigáda. Souhlasím, že nejlepší výdělek je PPC, ale tam je to zase o návštěvnosti.

 8. K psaní článků. Pokud chceš, tak není problém koupit staré domény, na kterých během jednodenní práce nakopnete nějaký koupený obsah a weby pak zařadíte do Plácly. To všechno dnes funguje. Ve finále vám tak 10 dobrých a kvalitně zpracovaných webů tak může přinést i 10-15 tisíc za měsíc. Články mimochodem psát nemusíte, na to si najmete kopíky. Jinak doporučuji také na webech provozovat affiliate viz. e-kniha Affilák

 9. Prosím, platí tyto způsoby vydělávání peněz i pro rok 2016? Mám totiž pár nápadů o čem psát. Už mám i zajímavou doménu … a vím, že umím psát.

  Děkuji za odpověď.
  Ludmila Slezáková

 10. Dobrý den, ano stále to platí. Nicméně přijde mi, že PR články jsou pomalu na ústupu od doby co Google přestal používat Page Rank.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..