Proč jsou všechna opatření ohledně coronaviru k ničemu?

Právě jsem se vrátil z nákupního centra. Všude tady řádí coronavirus. Z rozhlasu v Albertu se pravidelně ozývají informace o tom, jak mají být lidi ohleduplní, mají dodržovat hygienu aj. Jenže, nákupní košíky jsou sviňské, naposledy myté před několika měsíci. Opodál stojí frajer, který se v zamyšlení dloube prstem v nose a pak se prohrabuje v regálu. No a v neposlední řadě pokladní. Nastydlé, ukašlané, osahávající při markování každičkou položku nákupu. Silně pochybuji o tom, že si pravidelně přinejmenším myjí ruce. Proč? Protože jsou to prostí lidé, znechucení svou monotónní málo placenou prací, denně vystaveni drobným konfliktům se zákazníky a nekonečnou debilitou projektanta obchodního centra, který jim nad hlavy dal vyústění klimatizačních jednotek, takže na ně v jednom kuse fouká chladný vzduch. Takto bych mohl pokračovat donekonečna. Prostě ne, takhle se s virovou nákazou nepracuje.

Dle mého názoru, lze zastavit coronavirus pouze s použitím drastických opatření. Proč? Protože lidi jsou v podstatě hlupáci. Někdo je chytřejší hlupák, někdo jen hlupák, ale v zásadě jsou všichni hlupáci, i já samozřejmě.

„Hloupost se fackováním nedá vyléčit.“ Jak Werich

Pokud jsou lidi hlupáci, pak testování na coronavirus je zbytečné

Proč? No protože pro jinak zdravého jedince je coronavirus jen taková další chřipka. Tedy, stačí si pár dní poležet a je klid. Proto proč by lidi měli proboha chodit na testy, ještě k tomu ty dobrovolné platit a pak se nechat uvrhnout do karantény, nechat se šikanovat policií, a potencionálně na sebe nechat uvalit finanční sankce, které na člověka v karanténě dolehnou tak či tak, protože  nedostane plat v plné výši a tak bude za svou dobrou vůli pykat. Proč by se tedy měl nechat někdo testovat? Stát na to musí jít od lesa. Za testování musí být člověk odměněn (úleva na daních, nebo třeba 1.000 Kč na ruku, pro někoho stačí i gulášová polévka nebo kobliha, že). Tresty nefungují milý státní aparáte. Tresty nikdy nic dobrého nepřinesly a vždy vše jen zkomplikovaly.

Autor je hlupák a není lékař, takže to vše jsou dost možná kraviny 🙂

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..